Kadź fermentacyjna

Wojciech Gogoliński15.11.2010 23:51

różnej wielkości naczynie przeznaczone do fermentacji wina, najczęściej czerwonego. Jego kształt i wielkość zmieniały się przez całą historię winiarstwa: od dużych naczyń glinianych, po kamienne, drewniane, a nawet plastikowe (z żywicy epoksydowej lub nawet wykładanej powłoką szklaną).

Za tradycyjną kadź fermentacyjną przyjmuje się naczynie z Bordeaux w postaci owalnego, dębowego, ściętego trójkąta, tak by można było wpychać zbierający się na górze kożuch. Takie kadzie są stosowane na całym świecie, zwłaszcza w winiarniach o sporych ambicjach jakościowych. Dziś jednak takie naczynia są wypierane przez najpopularniejsze na świecie kadzie ze stali nierdzewnej (inoksy), głównie z powodów higienicznych i automatyzacji pracy.

Komentarze

andrew / 19.04.2017 09:15

The process of the wine is very lengthy and <a href="http://www.topbritishessays.com/uk-bestessays-com-reviewhttp://www.topbritishessays.com/uk-bestessays-com-review">http://www.topbritishessays.com/uk-bestessays-com-reviewhttp://www.topbritishessays.com/uk-bestessays-com-review</a> you should care it very much. You give the complete detail of this process and I did not know it. I am not drinking the wine because I do not like it but information is good.

RobertAnders / 19.04.2017 09:15

The process of the wine is very lengthy and you should care it very much. You give the complete http://www.topbritishessays.com/uk-bestessays-com-review detail of this process and I did not know it. I am not drinking the wine because I do not like it but information is good.

Lionkk / 03.05.2017 12:38

[url=http://best-essay-writing.services/]top essay writing services[/url]

Twój komentarz
FB