Słownik terminów winiarskich

Michał Bardel, Wojciech Gogoliński03.12.2014 11:05

Dwunasty tom Vademecum „Czasu wina”

Oddajemy w Państwa ręce dwunastą część Vademecum „Czasu wina”. Zawiera ona najważniejsze terminy winiarskie, z którymi spotykamy się na co dzień, obcując z winem. Wyjaśniamy w nim podstawowe określenia, słownictwo i terminologię używaną w świecie wina, od etapów produkcyjnych przez typologię winiarską i ampelografię, aż po nazewnictwo degustacyjne. Z racji niewielkich rozmiarów naszego przewodnika oraz faktu, że jest to tylko fragment naszego dwunastoodcinkowego Vademecum, staraliśmy się nie powtarzać w nim tych rzeczy, które objaśnialiśmy na naszych łamach wcześniej. W niektórych miejscach – dla ułatwienia – stawiamy odnośniki do tych części przewodnika, w których znajdą Państwo odpowiednie wyjaśnienie. Mamy nadzieję, że ten słowniczek stanie się dla Czytelników podręcznym leksykonem, który – jeśli nie wyjaśni wszystkiego – pozwoli szybko przywołać skojarzenia z właściwym działem winiarstwa, uporządkować wiedzę lub odesłać do odpowiedniej części Vademecum, by poszerzyć swoje  wiadomości.
Do lektury zatem!


Autorami przewodnika są redaktorzy „Czasu Wina”:

Wojciech Gogoliński - znawca win i alkoholi, redaktor senior „Czasu Wina”, b. redaktor naczelny „Magazynu Wino” i „Czasu Wina”, autor bestsellerowej Encyklopedii Alkoholi, założyciel i pierwszy prezes Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, juror wielu międzynarodowych konkursów winiarskich.

Michał Bardel - dziennikarz, nauczyciel akademicki, redaktor naczelny „Czasu Wina”, publicysta „Tygodnika Powszechnego”, juror w międzynarodowym konkursie Mundus Vini oraz wykładowca Collegium Civitas w Warszawie.


Jak kupić Vademecum

Zdjęcia

Komentarze

customerservicecenter / 03.11.2016 14:47

One of my all-time favorite descriptors (in regards to a particularly fantastic bottle of Amarone I used to sell) was "This wine is like liquid cashmere in your mouth."

Akhil / 11.02.2017 18:21

To change the eve of the game which change the setting of your window and make if safer from before version http://windowstuts.net/default-search-engine have the cool idea to set the search engine.

website / 11.02.2017 18:23

Thank you for sharing.

privateviewer / 31.03.2017 17:05

thanks for nce article posted here. loved it really

clashroyalegemshack / 07.04.2017 16:10

great article, thanks for posting.

yugiohcheats / 07.04.2017 16:11

thanks for this nice article posted.

gta5moneyhacks / 07.04.2017 16:12

thanks

Twój komentarz
FB