Strona główna ABC Wina

ABC Wina

ABC Wina to podręczny acz szeroki słownik terminologii winiarskiej oraz pokrewnych zagadnień. Wojciech Gogoliński, nasz redakcyjny kolega, buduje go już od wielu lat. W wersji online wpisy są na bieżąco uaktualniane. Zawierają sporą część materiału publikowanego na łamach magazynu „Czas Wina” w rubryce ABC oraz (co, mamy nadzieję, ucieszy zwłaszcza stałych czytelników) treści tworzone specjalnie na potrzeby portalu. Uwzględniają również terminy obcojęzyczne, z którymi możemy się spotkać na etykietach win lub zagranicznych publikacjach.

Mamy nadzieję, że zasób ABC Wina będzie służył szybkimi i trafnymi odpowiedziami wszystkim poszukującym łatwego dostępu do rzetelnej wiedzy winiarskiej.

Mamy już 862 hasła.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z

Lista wpisów w wybranej kategorii:

Najnowsze wpisy słownika

SZUKAJ W ABC WINA

Nowy numer

#93

czerwiec lipiec2018

Prenumerata

Zawsze prosto do twojej skrzynki pocztowej

Newsletter

W trosce o najwyższą jakość usług, przygotowujemy nasz nowy newsletter zgodnie z RODO. Wkrótce udostępnimy możliwość zapisu.

Informujemy, że Administratorem (podmiotem ustalającym cele i sposoby przetwarzania danych osobowych) jest Czas Wina sp. z o. o., ul. Balicka 255, 30-198 Kraków, portal@czaswina.pl. Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych są tożsame z danymi kontaktowymi Administratora wskazanymi w zdaniu poprzednim.

Dane osobowe będą przetwarzane w celach realizacji zamówionej usługi „newsletter” oraz zgodnie z treścią udzielonych Administratorowi zgód. Podstawą prawną przetwarzania jest zgoda osoby, której dane dotyczą. Pod warunkiem wyrażenia stosownej zgody odbiorcami danych osobowych są kontrahenci i partnerzy Administratora (podmioty, które zamierzają przetwarzać dane osobowe w celach marketingowych).

Dane będą przetwarzane do czasu, w którym ustanie cel, dla którego zostały zebrane lub do czasu sprzeciwu co do przetwarzania danych osobowych osoby, której dane dotyczą, w zależności co nastąpi pierwsze. Każdy ma prawo żądania od Administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych i wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Każdy ma prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych, której udzielił Administratorowi. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed jej cofnięciem. Każdy ma prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Uprawnienia osoby, której dane dotyczą, w tym wycofanie udzielonej zgody, można wykonać przez złożenie oświadczenia, wykorzystując dane kontaktowe Administratora lub Inspektora Ochrony Danych wskazanych we wstępie.

E-WYDANIE

Czytaj na telefonie i tablecie

Strona zawiera informacje handlowe dotyczące napojów alkoholowych i przeznaczona jest dla osób pełnoletnich.

Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat ?