BLOG ROKU 2017

Blog Roku 2017

Winny.com.pl i Winebook.blox.pl zwycięzcami konkursu na najlepszy blog winiarski 2017

Blog Roku 2017

 

Winny.com.pl i Winebook.blox.pl zwycięzcami konkursu na najlepszy blog winiarski 2017!
Na zakończenie Targów Enoexpo w Krakowie ogłosiliśmy wyniki konkursu Blog Roku 2017 magazynu Czas Wina. Film z wydarzenia w naszym profilu FB.
Nagroda główna – wyjazd dziennikarski do Niemiec, a także nagrody dla pozostałych wyróżnionych – kieliszki Authentis Tasteing i dekanter – ufundował partner strategiczny konkursu w roku 2017, firma Spiegelau. Nagrodę specjalną dla najlepszego bloga, winonapój uzyskiwany na drodze całkowitej lub częściowej fer... (...) Fantini przekazał Dom Wina. Książki dla nagrodzonych blogerów “Leksykon smaków” i “Italia do zjedzenia” autorstwa Bartek Kieżun ufundowało Wydawnictwo Buchmann.
BLOG ROKU 2017:
www.winny.com.pl
autor: Robert Borowski Winny
Blog Roku 2017 Internautów
www.winebook.blox.pl
autor Artur Baranowski Wine Book
wyróżnienia od jury:
www.literkibutelkikilometry.blogspot.com
autorzy Magda i Remigiusz Okraska Literki Butelkityp butelek o różnym kształcie, pojemności i kolorze, pr... Kilometry
www.winnerefleksje.blogspot.com
autor Piotr Wołkowski
Gratulujemy nagrodzonym!

 

17 listopada ogłosiliśmy wyniki konkursu Blog Roku 2017 magazynu “Czas Wina”.

Film z wydarzenia

Nagroda główna – wyjazd dziennikarski do Niemiec, a także nagrody dla pozostałych wyróżnionych – kieliszki Authentis Tasteing i dekanter – ufundował partner strategiczny konkursu w roku 2017, firma Spiegelau.
Nagrodę specjalną dla najlepszego bloga, wino Fantini przekazał Dom Wina.
Książki dla nagrodzonych blogerów “Leksykon smaków” i “Italia do zjedzenia” autorstwa Bartek Kieżun ufundowało Wydawnictwo Buchmann.

BLOG ROKU 2017: www.winny.com.pl autorstwa Roberta Borowskiego

Blog Roku 2017 Internautów: www.winebook.blox.pl autorstwa Artura Baranowskiego

wyróżnienia od Jury:

www.literkibutelkikilometry.blogspot.com autorsta Magdy i Remigiusza Okraska www.winnerefleksje.blogspot.com autorstwa Piotra Wołkowskiego

Gratulujemy nagrodzonym!

WINIARSKI BLOG ROKU 2017 
W tym roku nominowanych zostało 15 blogów – 8 blogów biorących udział w konkursie w ubiegłym roku, 2 z lat poprzednich oraz 5 debiutujących w konkursie – wśród debiutantów większość rozpoczęła przygodę z pisaniem bloga w roku 2016.

Blog Roku 2017

Wyróżnienie publiczności internetowej i tytuł WINIARSKI BLOG ROKU INTERNAUTÓW otrzymuje blog, na który zagłosuje największa ilość czytelników, oddających głosy poprzez  formularz dostępny w portalu www.czaswina.pl.

Wyniki poznaliśmy 17 listopada 2017 roku podczas Targów ENOEXPO w Krakowie, które były partnerem konkursu. W głosowaniu wzięło udział ponad 800 osób, które oddając głos mogło wziąć udział w konkursie na najlepsze uzasadnienie swojego wyboru. Nagrodzonych zostało pięć wypowiedzi, które prezentujemy poniżej. Ich autorzy otrzymają zestaw książek wśród których znajdzie się Leksykon smaków Niki Segnit oraz Italia do zjedzenia Bartka Kieżuna ufundowane przez wydawnictwo Buchmann, które było partnerem tegorocznej edycji. Nagrodzeni zostaną o wygranej powiadomieni mailowo i otrzymają książki za pośrednictwem paczek pocztowych.

1. miejsce przyznaliśmy Pani Marii Ż. z Warszawy, która oddając głos na blog www.winebook.blox.pl napisała o nim zabawny wierszyk.

Blok radosny i ciekawy – idealny do porannej kawy ,
świetny do obiadowego wina i nuda się nas nie ima 🙂
Jako miłośniczka dobrej lektury i winnych butli dobrej struktury
zaglądam doń z przyjemnością i nowych wpisów oczekuję z niecierpliwością
blog świetnie prowadzony, w fajne zdjęcia zaopatrzony
wciąga jak pierwszy kieliszek – przy nim nie słychać nawet marszu kiszek
siadam i czytam i o wszystkim zapomnieć mi się zdarzy

pociągnąć odrobinkę winka przy nim mi się marzy 😉
wiem, że grzeszę ale troszeczkę (chyba że wypiję wina beczkę )
polecam zajrzeć na tę stronę – na pewno będzie to Wam wynagrodzone.

2. miejsce zajął Pan Waldemar K. z Krakowa, który głosował na blog www.zwinemdokina.pl

Doskonałe połączenie dwóch namiętności: kina i wina. Okazuje się, że niektóre filmy “smakują” zupełnie inaczej, jeżeli ogląda się je z odpowiednią ambrozją. Cięte pióro, a raczej klawiatura autora sprawia, że chce się więcej i więcej…kina i wina.

3. miejsce przyznaliśmy Panu Tomaszowi R. ze Szczecina  kibicującemu www.powinowaci.pl, dzięki któremu „przestał rozróżniać wino na dobre i niedobre”.

Zacząłem bardziej interesować się nie tylko winem, ale całą kulturą „dookoła wina” – od początku aż po orzeźwienie na tarasie lub soczysty stek z przyjaciółmi, oczywiście przy winie.

Wyróżnienie otrzymali także Pani Marta R. oraz Boris D. oboje z Warszawy. Pani Marta oddając głos na blog www.winny.com.pl napisała, że „autor bloga jest winny temu, że codziennie zaglądam do Internetu niecierpliwie czytając każde jego zdanie, że degustuję, krytykuję i chwalę wina razem z nim, że zwiedzam te same miejsca, co on. Mogłabym tak wymieniać jeszcze dłuuugo, ale znaków za mało, a Roberta Borowskiego skazać trzeba, bo jest winny i zaraził mnie swoją winną pasją…”.  Pan Boris głosował na www.winnerefleksje.blogspot.com prowadzone przez pana Piotra, który „pisze tak, że chce się czytać. Jak opowiada o winie, wiadomo, ze jest pasjonatem. Parę win przez pana Piotrka polecanych znam i zgadzamy się z jego opinią. Boris D., Czech, który pokochał Polskę”.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnej odsłonie Winiarskiego Blogu Roku w 2018 roku.

 

Lista blogów nominowanych w roku 2017

www.winny.com.pl

www.literkibutelkikilometry.blogspot.com

www.winnerefleksje.blogspot.com

www.naszswiatwin.pl

www.korekodwina.blogspot.com

www.czerwoneczybiale.pl

www.kobietaiwino.wordpress.com

www.realdealswines.blogspot.com

www.winebook.blox.pl

www.powinowaci.pl

www.winotes.pl

www.zwinemdokina.pl

www.winozesmakiem.net.pl

www.winneokolice.wordpress.com

www.winne-przygody.pl

Konkurs WINIARSKI BLOG ROKU MAGAZYNU CZAS WINA promuje i nagradza najciekawsze propozycje z polskiej winnej blogosfery. Redakcja magazynu “Czas Wina” dokonuje wnikliwej analizy dostępnych w sieci blogów winiarskich i nominuje maksymalnie dwadzieścia z nich. Nie znajdziecie wśrod nich blogów dziennikarzy-Mistrzów pióra znanych z łamów prasy. Staramy się dać szansę tym, którzy pisanie o winie traktują jako wielce zajmujacą przygodę, choć wielu z nich wiedzą może zaimponować niejednemu Mistrzowi!

WINIARSKI BLOG ROKU MAGAZYNU CZAS WINA to pierwszy taki konkurs w polskiej winiarskiej blogosferze – premierowa edycja odbyła się w roku 2012.

Laureatami tytułu przyznawanego przez jury są:
w roku 2012: www.kontretykieta.com autorstwa Jakuba Janickiego
w roku 2013: www.winnetradycje.wordpress.com autorstwa Pawła Polaka
w roku 2014: www.blurppp.com/blog autorstwa autorstwa Ireneusza Wisa oraz
www.jakubmalecki.com autorstwa Jakuba Małeckiego
w roku 2015: www.enoeno.pl autorstwa Sławka Sochaja
w roku 2016: www.paragrafwkieliszku.pl autorstwa Radosława Fronia

*Ogólne zasady głosowania na „Winiarski Blog Internautów”.

1. Organizatorem głosowania jest „Czas Wina” sp. z o.o.

2. W głosowaniu mogą brać udział tylko osoby pełnoletnie.

3. Żeby oddać głos, należy wskazać blog i wypełnić formularz do głosowania podając własne dane teleadresowe – obiwiązkowe jest podanie imienia i nazwiska oraz adresu e-mail.

4. Oddanie głosu, w którym głosujący nie wyrażą zgody na przetwarzanie danych do celów opisanych w formularzu do głosowania, uniemożliwia wygranie nagrody przez głosującego.

5. Nagrody będą wysyłane wyłącznie na adres pocztowy podany przez głosującego w formularzu do głosowania.

6. Każdy głosujący otrzyma potwierdzenie oddania głosu wysłane na podany w formularzu adres e-mail, a po oddaniu głosu będzie mógł śledzić wyniki głosowania.  Po otrzymaniu na podany w formularzu adres e-mail potwierdzenia oddania głosu, należy „kliknąć” na zawarty w nim link, w celu potwierdzenia swojego udziału w głosowaniu.

7. Organizator nie odpowiada za podanie przez głosującego w formularzu nieprawdziwych lub błędnych danych teleadresowych.