“Café Museum” Roberta Makłowicza

“Tak więc jestem i Grekiem, i Chińczykiem, cóż to komu może przeszkadzać?” Nowa książka Roberta Makłowicza już w księgarniach.

Współpracujący z nami Robert Makłowicz właśnie wydał książkę. Ukazała się ona nakładem wydawnictwa Czarne. Co może wyjść, kiedy do snucia subtelnej opowieści o podróży życia zasiądzie znany wszem i wobec sybaryta, który jeśli chodzi o znajomości kuchni świata nie ma sobie równych? Najlepiej oddać głos jemu samemu:

“Tak więc jestem i Grekiem, i Chińczykiem, cóż to komu może przeszkadzać? Choć polski mym ojczystym językiem, najbardziej lubię słyszeć wokół siebie także inne mowy. Cieszy mnie obecność w jednym miejscu świątyń różnych wyznań, a jeszcze bardziej raduje, gdy wszystkie są otwarte. Przekraczanie granic od dzieciństwa stanowiło mą ulubioną rozrywkę, a myśl o ich istnieniu jedno z najczęściej przywoływanych przekleństw. Gdy już sam mogłem decydować o miejscu własnego pobytu, a los sprawił, że granice stały się przekraczalne, podejmowałem nieraz wyprawy bez konkretnie określonego celu, byle tylko usłyszeć inny język, zjeść inny rodzaj zupy, spróbować innego alkoholu, zobaczyć inny krajobraz. By zobaczyć własne odbicie w innym lustrze. To konieczne, gdyż lustra potrafią kłamać, więc jeśli całe życie przeglądasz się w jednym, możesz do końca nie wiedzieć, jak naprawdę wyglądasz”

A jeszcze lepiej w spokojnym zaciszu domowej kuchni, pogrążyć się w lekturze, kiedy spadające za oknem płatki śniegu nienachalnie zwiastują nadejście kolejnych świąt Bożego Narodzenia. Gorąco zachęcamy do tego wszystkich naszych czytelników!