Calvados świętuje powstanie Normandii

Z okazji 1100. rocznicy powstania Normandii Calvados Christian Drouin wypuścił limitowaną edycję 120 butelek rocznicowego trunku.

Księstwo Normandii powstało w 911 roku na mocy traktatu, który wymusił na królu Franków skandynawski władca Rollon. Szybko okazało się, że to bardzo ważny region, o który przez wieki toczyły ze sobą spór Francuzi i Anglicy. To z Normandii wypłynął na podbój Anglii w 1066 roku Wilhelm Zdobywca. Tu wylądowały w 1944 roku wojska aliantów, podczas słynnego desantu o nazwie D-Day, który pogrążył nadzieje nazistów na utrzymanie władzy w okupowanej Europie.

Współczesna Normandia słynie z pięknych plaż, z kapryśnej pogody i wspaniałego jedzenia, chociażby camembertów i wybornego cydru. W celu uczczenia historycznego wydarzenia, producent Christian Drouin zdecydował się wypuścić limitowaną edycję swego Calvadosu. Butelek jest zaledwie 120, wszystkie zostały ponumerowane. Do produkcji wykorzystano zbiory sprzed nawet 60 lat. Bursztynowy kolor i niezapomniany zapach jabłecznej Tarte Tatin z pewnością pomogą w zrozumieniu niebagatelnej ceny kolekcjonerskiego trunku…

DL