Cisowianka nagrodzona z dobry design

Butelkatyp butelek o różnym kształcie, pojemności i kolorze, pr... Cisowianki Perlage z wizerunkiem Fryderyka Chopina została nagrodzona w prestiżowym konkursie Machina Design Awards RDZEŃ 2010.

 

Jury doceniło ten produkt nie tylko ze względu na ciekawą propozycję estetyczną, ale i ze względu na fakt, że jest dostępny dla wszystkich – co w przypadku pieczołowicie zaprojektowanych przedmiotów designerskich niekoniecznie jest regułą.

Niebieska butelka wody mineralnej o przyjemnych, smukłych kształtach łączy ze sobą gamę tradycyjnych elementów, ubierając je w nowy design. Została zaprojektowana, w celu uczczenia Roku Chopinowskiego, który obchodziliśmy w ubiegłym roku. Jej projekt opracował artysta grafik Andrzej Pągowski. Istotnym elementem, na który zwróciło uwagę jury był również fakt, iż dzięki umieszczeniu postaci wielkiego kompozytora na etykiecie producent w nowatorski sposób przyczynił się do promocji kultury narodowej.  Konkurs Machina Design Awards organizuje miesięcznik „Machina Design”. Poświęcony jest on najnowszym trendom w modzie, sztuce, architekturze i wzornictwie. W jury zasiadały wybitne osobistości świata sztuki projektowania z Polski i Europy.