Czas na trzecią edycję Riesling Week!

W dniach 8–28 maja, na terenie całej Polski odbędzie się trzecia edycja Rieslingbiała odmiana winogron uważana za jedną z najlepszych i n... Weeks. W akcji wezmą udział restauracje, winebary oraz sklepy specjalistyczne.

Celem wiosennej kampanii, reklamującej niemieckiego Króla Win, jest promowanie jakości i wspaniałego smaku niemieckiego Rieslinga. Riesling jest jedną z najznakomitszych odmian winorośli, która od kilku lat przeżywa renesans w skali światowej. Także z punktu widzenia kuchni polskiej i jej gamy smaków, riesling na polskich stołach powinien zostać stałym bywalcem. Riesling potrafi w wyjątkowy sposób potrafi udoskonalić kiszoną kapustę, młodą kapustę z koperkiem i kminkiem, a także zakąski podawane z sosami chrzanowym lub koperkowym. Riesling jest także idealny do tatara wołowego, gołąbków w sosie pomidorowym, czy ryb słodkowodnych.

Niemcy są największym producentem rieslinga na świecie. Powierzchnia upraw wynosi ponad 23, 4 tys. ha, co stanowi ok. 60% uprawy tej winorośli na ziemi. Najwięcej rieslinga uprawia się w regionach Palatynatu, Mozeli i Hesji Nadreńskiej.

 

Fot. Archiwum

„Wiosenna akcja promocyjna rieslinga jest organizowana przez Niemiecki Instytut Wina – organizację działającą na rzecz promocji wina niemieckiego na świecie. Podczas Tygodni Rieslinga goście będą mieli możliwość wzięcia udziału w licznych degustacjach i warsztatach winiarskich oraz skorzystania z atrakcyjnych ofert i rabatów.

Zapraszamy miłośników wina niemieckiego do skosztowania najlepszych rieslingów! W tym roku akcja będzie przeprowadzona w około 200 miejscach. Promocje odbędą się w niemal 30 miastach od Świnoujścia aż do Rzeszowa.

Informacje o miejscach promocji znajdą Państwo na www.winaniemieckie.pl/riesling-weeks oraz na www.gdziezjesc.info”.

Partnerami akcji są: Food Service, Kobiety i Winonapój uzyskiwany na drodze całkowitej lub częściowej fer... (...), Magazyn Wino, Powinowaci, Vinisfera, Winicjatywa i portal gdziezjesc.

„Polska należy do czołówki krajów, które eksportują niemieckie wina. Wartość eksportu wina niemieckiego do Polski wzrosła w ostatnich sześciu latach o 30%. Export wina niemieckiego do Polski w 2016 wyniósł 34 tys hl. Polska należy przy tym do TOP-10 importerów wina niemieckiego” – mówi kierownik Przedstawicielstwa DWI w Warszawie, Anna Gmurczyk.