„Czas Wina” na ENOEXPO® 2015

Już 4 listopada rozpoczną się 13. Międzynarodowe Targi Wina w Krakowie. Grupa Dom Wina zaprasza na stoisko E26 w hali Dunaj!

Targi ENOEXPO to największe targi wina w Polsce. Od 13 lat gromadzą producentów i dystrybutorów wina, którzy znajdują tu doskonałą płaszczyznę do nawiązania kontaktów handlowych. W tym samym czasie odbywają się targi HoReCa – branża zyskuje w jednym miejscu przegląd oferty producentów, usługodawców i dystrybutorów.

Akademia Wina ENOEXPO®
Polecamy udział w spotkaniach i warsztatach dla przedstawicieli branży HoReCa na temat serwowania wina i łączenia go z jedzeniem. Kursy z wiedzy o winie poprowadzą także redaktorzy magazynu „Czas Wina” Michał Bardel, Artur Boruta oraz Wojciech Giebuta.

Warsztat degustacji wina odbędzie się w środę 4 listopada w sali Budapeszt w godz. 10.30- 12.30. Prowadzenie Michał Bardel. redaktor naczelny magazynu „Czas Wina”.
Warsztaty degustacji wina stanowić będą zwięzłe wprowadzenie do zasad oceniania, smakowania i opisu wina, zgodnych z aktualnymi, międzynarodowymi standardami. Uczestnicy będą ćwiczyć rozpoznawanie aromatów (m.in. z pomocą próbek zapachowych Le Nez du Vin i tzw. koła aromatów), poszukiwać wad i błędów w winie białym i czerwonym, określać poziom kwasowości, taniczności i inne istotne własności jakościowe win w oparciu o karty oceny win stosowane podczas międzynarodowych konkursów winiarskich. Koszt udziału 1 osoby to 30 zł.

Bilety na wydarzenia dostępne w Butiku Winomana.

Warsztat “Ser do wina – sztuka wyboru” odbędzie się w czwartek 5 listopada w sali Budapeszt godz. 15.00-17.00. Prowadzenie Wojciech Giebuta. szef działu „Winonapój uzyskiwany na drodze całkowitej lub częściowej fer... (...) i kuchnia” magazynu “Czas Wina”.
Sery to najczęściej przywoływane i łatwe do podania przekąski do wina. Wydaje się, że każdy ser pasuje do większości win. Ale czy jest to takie proste? Podczas warsztatów spróbujemy wspólnie odkryć idealne połączenia. Zestawimy sery różnych typów i gatunków z szerokim wyborem win. Skosztujemy 4 rodzaje serów oraz 8 win. Koszt udziału 1 osoby to 30 zł.

Polskie wina i wódki z pałacu i dworu. Warsztat dobrego smaku. odbędzie się w czwartek 5 listopada w sali Wiedeń B godz. 15.00-17.00. Prowadzenie Artur Boruta, redaktor działu “Wino” magazynu “Czas Wina”, dyrektor CEO Domu Wina.
Warsztat składa się z dwóch części. Najpierw zapraszamy na degustację sześciu starannie dobranych win z roczników 2013 i 2014 z winnicy Pałac Mierzęcin. W drugiej części spotkania, warsztaty „Łączenie wódki i potraw” poprowadzą z ułańską fantazją Artur Boruta oraz Janusz Fic, szef kuchni Dworu Sieraków. Podane zostaną przekąski dobrane do czterech wódek z serii Dwór Sieraków. Cena: 30 zł za osobę. Rezerwacja miejsc pod adresem j.dulemba@domwina.pl . Informacje dodatkowe: + 48 512 526 123.

Niemieckie specjały i wina naturalne
W Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej 9, tradycyjnie pojawią się wina m.in. z Austrii, Hiszpanii, Francji, Węgier czy Włoch. Do Krakowa przyjadą także producenci z doskonałymi winami z mniej popularnych w Polsce winiarskich zakątków jak Armenia, Chorwacja, Gruzja, Portugalia, Rumunia, RPA, Słowenia czy Ukraina. W tym roku krajem partnerskim ENOEXPO® są Niemcy. Odwiedzający targi będą mieć okazję spotkania się z producentami niemieckich win z półki master class na stoisku Niemieckiego Instytutu Wina.

Podczas trwania Targów goście poznają też techniki produkcji win naturalnych, które od kilku lat wzbudzają coraz większe zainteresowanie. Wytwarzane są one wyłącznie z winogron z szacunkiem dla miejsca występowania i przyrody, bez wsparcia technologicznego i dodatków chemicznych. Taki sposób uprawy wymaga użycia bardzo dobrej jakości owoców, odpowiednio dojrzałych i zdrowych. Te z kolei można uzyskać tylko z dobrze prowadzonej winnicy, starannie doglądanej i uprawianej.

ENOARENA otwarta dla widzów
Nowością podczas trwania Targów będzie ENOARENA zlokalizowana w środkowej części hali EXPO Kraków, na której odbywać się będą spotkania winiarzy, sommelierów i autorów publikacji branżowych z gośćmi ENOEXPO®. W strefie tej zostaną także zaprezentowane wina nagrodzone w konkursach winiarskich towarzyszących targom, a w piątek 6 listopada (12.00-14.00) zostanie wręczony tytuł Człowieka Roku 2015 magazynu „Czas Wina” António Rios de Amorim i rozstrzygnięty konkurs Blog Roku 2015 magazynu “Czas Wina” . Wstęp wolny.

Już teraz zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu oraz odwiedzenia stoiska Grupy Dom Wina (E26), na którym zaprezentuje się m.in. magazyn „Czas Wina”.

WIĘCEJ O TARGACH