Człowiek Roku 2015

António Rios de Amorim – Prezydent Corticeira Amorim przyjedzie do Polski, by 6 listopada odebrać tytuł przyznawany przez redakcję magazynu “Czas Wina”

Tytuł Człowiek Roku 2015 magazynu “Czas Wina” przyznawany jest od pięciu lat. Otrzymali go m.in. słynny latający winemaker(ang.) twórca, kreator wina.Termin szeroko określający os... (...) Michel Rolland, czy najsłynniejszy dziennikarz winiarski świata Hugh Johnson. W tym roku wyróżnienie przyznano wielkiemu znawcy i admiratorowi wina, szefowi firmy-giganta: największego na świecie producenta naturalnego korka, jednego z najważniejszych ludzi biznesu Portugali.

O przyszłości korka, badaniach nad wyeliminowaniem chororby korkowej, ekologicznej produkcji, zaangażowaniu w badania nad unowocześnianiem tego tradycyjnego materiału będzie można z António Rios de Amorim podyskutować na spotkaniach w Warszawie i w Krakowie. Program spotkań poniżej.

Zaproszenia na GALĘ do kupienia online.

Bilety na wydarzenia dostępne w Butiku Winomana.

António Rios de Amorim – absolwent handlu zagranicznego w Birmingham University, studiował także w Institut Européen d’Administration des Affaires (INSEAD), na Uniwersytecie Columbia, Stanford University oraz enologię na Uniwersytecie w Bordeaux. Pracował m.in. jako dyrektor wykonawczy Amorim Hotéis i Amorim Imobiliária. W latach 2003–2010 pełnił funkcję prezydenta Confederação Europeia da Cortiça, a także – przez trzy kadencje – przewodniczącego Associação Portuguesa da Cortiça. Od roku 2001 pełni funkcję prezesa i dyrektora generalnego Corticeira Amorim SGPS SA – największego producenta naturalnych korków na świecie.

Grupa Amorim – Américo Amorim Group to największy na świecie wytwórca korków winiarskich. Firmę założył w 1870 roku António Alves Amorim w Vila Nova de Gaia, tam gdzie dojrzewa i skąd wyjeżdża w świat słynne porto. W latach poprzedzających II wojnę światową i zaraz po niej wytwórnia nie tylko się gwałtownie rozrasta, ale zmienia oblicze portugalskiego przemysłu przetwórstwa korka. Staje się także inwestorem w sektorze bankowym, hotelarskim i winiarskim. Przejmuje słynne winiarnie Quinta Nova, Burmester i Gilberts, z których ta pierwsza pozostaje do dziś firmowym okrętem flagowym wśród producentów porto.  Produkcją korka w ramach grupy zajmuje się powołana w 1963 roku firma Corticeria Amorim. Wytwarza ona około czterech miliardów korków rocznie i 7,5 miliona metrów kwadratowych korkowych podłóg. Amorim może poszczycić się największymi centrami badawczymi i laboratoriami na świecie, w których bada się zarówno podstawowy surowiec, jak i monitoruje wyroby finalne. Firma jest liderem w wydatkach na ochronę środowiska. Na czele Grupy Amorim stoi dziś António Rios de Amorim.

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA W WARSZAWIE I W KRAKOWIE