Degustacja pionowa Porto

Zapraszamy, nie tylko wielbicieli Porto, na wydarzenie bez precedensu – wielorocznikową degustację porto: roczniki od 2006 do 1964.

Degustacja pionowa polega na ocenie win od jednego producenta, ale z różnych roczników i ich porównania. Klub Domu Wina rozpoczyna serię spotkań, podczas których będą prezentowane trudno osiągalne w Polsce wina. Na pierwsze Premium Tasting poświęcone winom typu Porto z bodegi Kopke zapraszamy 4 kwietnia 2014 o godzinie 18.00 do Dworu Sieraków k. Krakowa.


Odbywając podróż ze smakiem, cofniemy się w czasie o pół wieku, aż do 1964 roku, z którego to pochodzi najstarsza butelkatyp butelek o różnym kształcie, pojemności i kolorze, pr... przeznaczona do degustacji. Do kieliszków trafią wina ze słynnej bodegi Kopke, najstarszej marki Porto w Portugalii. Bodega(hiszp.) piwnica, winiarnia, firma winiarska.. została założona w roku 1638 przez niemieckiego kupca Christiano Kopke i jego syna. Przybyli oni do Portugalii jako reprezentanci Hansy. Przez kolejne stulecia firma była własnością różnych rodzin, ale do dziś utrzymała nazwę pochodzącą od nazwisk swych założycieli. Porto ze znakiem Kopke uważane jest za jedno z najlepszych z Doliny Douro. Spotkanie poprowadzą i wina skomentują: Paweł Gąsiorek oraz Artur Boruta, międzynarodowi sędziowie winiarscy oraz redaktorzy magazynu Czas Wina.

Po degustacji o 20:00 odbędzie się kolacja klubowa z cyklu Winny Piątek poświęcona oczywiście winom portugalskim z Douro.

Degustacja obejmie następujące wina:

Kopke Porto Ruby

Kopke Special Reserve Ruby

Kopke Late Bottled Vintage(fr., ang.) – winobranie, rocznik.. 2006

Kopke 10 Years Old

Kopke Vintage 1998

Kopke Colheita 1984

Kopke Colheita 1974

Kopke Colheita 1964

 

Cena udziału w degustacji (bez kolacji): 590 zł

informacje i zapisy:

tel. 801 702 702

tel. 535 577 577

biuro@domwina.pl