Dieta antynowotworowa

„Jesteś tym co jesz”. To stwierdzenie ma w sobie wiele prawdy. Dieta ma wpływ na przybieranie i tracenie na wadze, nasze ogólne samopoczucie i siłę naszych mięśni.

 

Dieta antynowotworowa
„Jesteś tym co jesz” to stwierdzenie ma w sobie wiele prawdy. Dieta ma wpływ na przybieranie i tracenie na wadze, nasze ogólne samopoczucie i siłę naszych mięśni. To wszystko już wiemy, w okół nas pełno informacji o idealnej diecie, a tych na zrzucenie zbędnych kilogramów chyba najwięcej.
Całe szczęście nie muszę korzystać z żadnej dedykowanej diety, choć de fakto moje stwierdzenie jest bzdurą. Każdy z nas ma dietę. Swoją własną. Dzięki pojawiającym się nowinkom i zwróceniu uwagi na zdrowe odżywianie zmieniamy swoje nawyki, poznajemy nowe smaki.
W moje ręce wpadła Kuchnia antyrakowa. Rak, temat tabu, w którym nikt nie chce się poruszać. Jednak co gdy ktoś musi się w nim odnaleźć? Potrzebuje pomocy i wsparcia. Nie poklepywania po plecach, a specjalistów, sprawdzonych metod i odskoczni od towarzyszących chorobie nowotworowej dolegliwościach.
Książka nie jest zbiorem faktów i mitów a zbiorem cennych wskazówek i przepisów pomagających dobrać właściwą dietę zarówno w trakcie leczenia jak i po jego zakończeniu.
Zawartość książki powstawała pod czujnym okiem Clare Shaw, specjalisty, dietetyka z ośrodka onkologicznego The Royal Marsden specjalizującym się zarówno w diagnozowaniu i leczeniu nowotworów jak i edukacji i prowadzeniu nad nimi badań.
Pozycja została stworzona po to by pomóc osobom będącym w trakcie leczenia onkologicznego, które doświadczają różnych zmian i doznań związanych z pracą układu pokarmowego.
Kuchnia antyrakowa zawiera niezbędne informacje na temat radzenia sobie z uczuciem sytości, mdłości, zmysłem smaku, apetytem i innymi dolegliwościm które sprawiają, że jedzenie staje się uciążliwe. Każda ze stosowanych terapii niesie ze sobą inne dolegliwości
Zawiera również opis szczególnie ważnych dla organizmu składników i odpowiada na dręczące pacjentów pytania dotyczące diety, o które nie zawsze mają oni odwagę pytać specjalistów.
Prócz wielu rad autorzy zwracają szczególną uwagę na emocjonalny aspekt choroby nowotworowej. Psychiczne dolegliwości stają się czasem bardziej uciążliwe niż fizyczne. W okresie leczenia chorzy narażeni są na stres czy działanie uboczne stosowanej terapii, wtedy najbardziej pragną normalności. Lekarze coraz częściej zamiast odpoczynku polecają aktywność. Autorzy książki polecają przygotowywanie posiłków jako jeden ze sposobów aktywności. Gotowanie może stać się jednym ze sposobów na poprawę nastroju, spędzenie czasu z bliskimi, daje poczucie celu i spełnienia.
A co ważne zawarte w książce dania dobrano z myślą o całej rodzinie, tak by wyeliminować potrzebę gotowania oddzielnych posiłków.
Nie brak tu też dań dla tych, którzy po prostu chcą odżywiać się zdrowo.
I choć możemy mieć problem ze znalezieniem gotowej mieszanki przypraw nie napotkamy wielu „dziwactw” ostatnio modnych, jak dziesiątki rodzajów mąki. Różnorodne przepisy powinny zainteresować wszystkich. Są aromatyczne kolorowe i energetyczne. Dobrze zbalansowane.
Kuchnia Nowotworowa
The Royal Marsden
Wydwanicto Publicat 2015
Cena: 54 zł

 

To wszystko już wiemy, wokół nas pełno informacji o idealnej diecie, a tych na zrzucenie zbędnych kilogramów chyba najwięcej. Całe szczęście, że nie muszę korzystać z żadnej dedykowanej diety, choć de facto moje stwierdzenie jest bzdurą. Każdy z nas ma dietę. Swoją własną. Dzięki pojawiającym się nowinkom i zwróceniu uwagi na zdrowe odżywianie zmieniamy swoje nawyki, poznajemy nowe smaki.

W moje ręce wpadła Kuchnia antyrakowa. Rak, temat tabu, w którym nikt nie chce się poruszać. Co jednak, gdy ktoś musi się w nim odnaleźć? Potrzebuje pomocy i wsparcia. Nie poklepywania po plecach, a specjalistów, sprawdzonych metod i odskoczni od towarzyszących chorobie nowotworowej dolegliwościach. Książka nie jest zbiorem faktów i mitów lecz zbiorem cennych wskazówek i przepisów pomagających dobrać właściwą dietę zarówno w trakcie leczenia, jak i po jego zakończeniu.

Książka powstawała pod czujnym okiem Clare Shaw, specjalisty-dietetyka z ośrodka onkologicznego The Royal Marsden specjalizującym się zarówno w diagnozowaniu i leczeniu nowotworów, jak i edukacji oraz prowadzeniu nad nimi badań. Pozycja została stworzona po to, by pomóc osobom będącym w trakcie leczenia onkologicznego, które doświadczają różnych zmian i doznań związanych z pracą układu pokarmowego. Kuchnia antyrakowa zawiera niezbędne informacje na temat radzenia sobie z uczuciem sytości, mdłości, zmysłem smaku, apetytem i innymi dolegliwościm które sprawiają, że jedzenie staje się uciążliwe, a każda ze stosowanych terapii niesie ze sobą inne problemy.

Zawiera również opis szczególnie ważnych dla organizmu składników i odpowiada na dręczące pacjentów pytania dotyczące diety, o które nie zawsze mają oni odwagę pytać specjalistów. Prócz wielu rad, autorzy zwracają szczególną uwagę na emocjonalny aspekt choroby nowotworowej. Psychiczne dolegliwości stają się czasem bardziej uciążliwe niż fizyczne. W okresie leczenia chorzy narażeni są na stres czy działanie uboczne stosowanej terapii, wtedy najbardziej pragną normalności. Lekarze coraz częściej zamiast odpoczynku polecają aktywność. Gotowanie może stać się jednym ze sposobów na poprawę nastroju, spędzenie czasu z bliskimi, dać poczucie celu i spełnienia. A co ważne, zawarte w książce dania dobrano z myślą o całej rodzinie, tak, by wyeliminować potrzebę gotowania oddzielnych posiłków.

Nie brak tu też dań dla tych, którzy po prostu chcą odżywiać się zdrowo. I choć możemy mieć problem ze znalezieniem gotowej mieszanki przypraw, nie napotkamy wielu „dziwactw” ostatnio modnych, jak dziesiątki rodzajów mąki. Różnorodne przepisy powinny zainteresować wszystkich. Są aromatyczne, kolorowe, energetyczne i naprawdę dobrze zbilansowane.

Kuchnia antyrakowa
The Royal Marsden
Wydwanicto Publicat 2015
Cena: 54 zł