“Encyklopedia alkoholi” już jest!

„Encyklopedia alkoholi” Wojciecha Gogolińskiego to pozycja uniwersalna. Z pewnością zainteresuje wielu czytelników. Nie tylko koneserów!
Aby zamówić kliknij tutaj!

Encyklopedia alkoholiTo poszerzona, zaktualizowana oraz uzupełniona bogatym materiałem fotograficznym kontynuacja „Leksykonu alkoholi” tego samego autora, wydanego w 2003 roku przez Wydawnictwo Prószyński i S-ka. Nakład poprzedniej pozycji jest od dawna wyczerpany, co niewątpliwie jest dobrą wróżbą, jeśli chodzi o rynkowe zainteresowanie nową „Encyklopedią”.
Wstęp do książki napisał popularny dziennikarz kulinarny i krytyk – Robert Makłowicz. Recenzję “Encyklopedii…” autorstwa Mariusza Kapczyńskiego zamieszczamy w magazynie “Czas Wina” nr 42 (str. 16).

Z recenzji Mariusza Kapczyńskiego:

Choć nie można narzekać na brak nowych wydawnictw książkowych poświęconych winom, piwu czy whisky, to ciągle brakuje na rynku książek umiejętnie zestawiających wiedzę o różnych alkoholach. Encyklopedia alkoholi - strona wewnątrzWznowiona właśnie “Encyklopedia alkoholi” Wojciecha Gogolińskiego tę lukę wypełnia. Jest to propozycja dobra zarówno dla początkujących amatorów wiedzy o alkoholach, jak i doświadczonych sommelierów czy barmanów. Książka jest efektem wieloletnich peregrynacji i fascynacji autora kulturą winiarską i gorzelniczą – zaowocowało to pokaźnym archiwum, które przerodziło się w książkę. Każdy, kto szuka konkretnych, esencjonalnych wiadomości dotyczących rodzajów, klasyfikacji, typologii i sposobów powstawania alkoholi, tutaj znajdzie wszystko.

Ze wstępu Roberta Makłowicza:

Znam tylko jedno równie kompetentne i polskojęzyczne źródło dotyczące fascynującego świata mocnych trunków jak ta książka, którą Państwo właśnie w dłoniach trzymacie. Encyklopedia alkoholi - okładka tylna Tym źródłem jest sam jej autor Wojciech Gogoliński (…). Bez jego pasji nie byłoby tej książki, która jest niezwykłym kompendium wiedzy na temat, który zaczął zajmować ludzkość od czasów, gdy Arabowie wynaleźli alembik. Pasji tej nieraz byłem świadkiem. Na przykład podczas wiedeńskich targów wina Vinova, gdy chodziłem za Wojtkiem od stoiska do stoiska i spożywałem to wszystko, co zaordynował. Była to konsumpcja niezwykle twórcza, lekcja naukowego podejścia do zagadnienia. (…) Ktoś za nas musi trzymać rękę na pulsie i dzielić się z nami swą wiedzą. Tak jak czyni to nieoceniony
Wojciech Gogoliński w “Encyklopedii alkoholi”.

Książka objęta jest patronatem medialnym Collegium Vini oraz Vinisfery.

Cena książki: 59 zł.

Aby zamówić:
– zadzwoń pod numer 0 801 702 702
– lub kliknij tutaj.