Młode talenty sommelierskie na scenie hotelu Ilonn w Poznaniu

informacja prasowa i zaproszenie

Konkurs Młodych Sommelierów | fot. SSP

28 października 2018 r. w hotelu Ilonn w Poznaniu będzie można oglądać na żywo zmagania trzech finalistów Konkursu Młodych Sommelierów. Do konkursu zgłosiło się 31 uczestników. W rozpoczynających się rano kilkugodzinnych zamkniętych eliminacjach wybranych zostanie trzech finalistów.

Stowarzyszenie Sommelierów Polskich

O 17.00 na głównej scenie rozpocznie się finał z udziałem publiczności. Formuła finału będzie zbliżona do tej znanej z Mistrzostw Polski Sommelierów, jednak poziom pytań i zadań będzie dostosowany do możliwości młodych uczestników konkursu, zaczynających dopiero pracę w zawodzie. Zadaniami w finale będą m.in. sprawdzenie podstawowej wiedzy o winie, testowanie praktycznych umiejętności serwowania wina i degustacja wina w ciemno.

W konkursie biorą udział młodzi sommelierzy, kelnerzy, osoby pracujące w restauracjach, sklepach winiarskich i firmach importujących winonapój uzyskiwany na drodze całkowitej lub częściowej fer... (...). Uczestnicy mają nie więcej niż 30 lat, większość pracuje w Poznaniu lub Warszawie, ale wśród zgłoszonych są także sommelierzy z Trójmiasta, Lublina, Wrocławia czy Białegostoku. Jurorami w konkursie są czołowi polscy sommelierzy ze Stowarzyszenia Sommelierów Polskich.

Udział w Finale jest bezpłatny, gości Finału konkursu prosimy o rejestrację na evenea.pl.

 

Rejestracja

 

Kontakt:
Barbara Prange-Barczyńska, Star PR
Tel.: 600 042 142, e-mail: b.prange@starpr.com.pl