Fine Dining Week

3 sierpnia startują rezerwacje stolików finedinnigowej edycji Restaurant Week. Od 23 do 31 sierpnia zapraszamy do najlepszych restauracji Krakowa i Warszawy. 

Restauracje uczestniczące w Festiwalu nagradzane są m.in. rekomendacjami Michelin (Sztućcami oraz prestiżowymi wyróżnieniami Bib Gourmand) oraz są umieszczane na wysokich miejscach przewodnika Gault & Millau.

W Festiwalu Fine Dining Week udział potwierdziło 13 restauracji z Krakowa (Albertina, Amarylis, Biała Róża, Copernicus, Hilton Garden Inn Krakow Airport, Magnifica, Pod Nosem, Qualita, Trzy Rybki, Włoska, Twój Kucharz, Zakładka, Karakter) oraz 24 warszawskie lokale (Akademia Smaku, Ale Gloria, Amber(ang.) bursztynowy.. Room, Belvedere, Brasserie Warszawska, Butchery and Wine, Dyspensa, Focaccia, Fusion Westin, Kieliszki na Próżnej, L’Arc Varsovie, La Brasserie Moderne, Marconi, Merliniego 5, N31, Nowa Próżna, Ole!, Opasły Tom, Osteria, Rozbrat 20 / Bakery & Wine Corner, Signature, Tamka 43, Venti Tre Restaurant, Vivandier)

Czym  jest fine dining?

Fine dining jako najwyższa sztuka restauracyjna narodził się we Francji pod koniec XVIII wieku i szybko przeniósł się poza jej granice, ciesząc najbardziej wymagających gości na całym świecie. Samo pojęcie fine diningu budzi wciąż wiele kontrowersji. Filarami współczesnych restauracji fine diningowych są m.in. najwyższe standardy obsługi, rozbudowane posiłki, historyczne bądź starannie zaprojektowane i wykonane wnętrza, najwyższa jakość i autentyczność produktów, najwyższa edukacja szefów kuchni, kultura wine pairingu, autorski i niesieciowy charakter oraz społeczny i biznesowy status budujące dodatkowy prestiż i reputację.

Wielozmysłowe doświadczenie restauracyjne

Fine diningowa obsługa jest najlepszym doradcą i przyjacielem gościa. Zarówno obeznani z etykietą stołu kelnerzy, jak i świetnie wykształceni sommelierzy wspólnie dbają o perfekcyjną obsługę i tzw. doświadczenie restauracyjne. Najwyższa jakość obejmuje nie tylko jedzenie i serwis, ale także wina, komponowane z daniami według sztuki wine pairingu. Standardem jest elegancki ubiór obsługi. Również goście przychodzący do fine diningowej restauracji powinni ubrać się bardziej elegancko niż na co dzień, jako że czeka ich coś więcej niż jedzenie.

Jedzenie w fine diningowych restauracjach musi spełniać najwyższe standardy od samego początku procesu przygotowania. Zaczynając od najlepszej jakości, najświeższych składników pochodzących od zaufanych dostawców, przez ich przechowywanie, aż po prezentację i spektakularne podanie dania, za które odpowiada szef kuchni. Szefowie kuchni fine diningowych restauracji to najczęściej absolwenci prestiżowych szkół kulinarnych z wieloletnim doświadczeniem w kreowaniu sztuki na talerzu – często egzotycznej i trudno dostępnej. Ich umiejętności, perfekcjonizm, dyscyplina, wyczucie, gust i kreatywność tworzą wyjątkowe smaki i obrazy. Jedzenie w fine diningowych restauracjach to w efekcie nie tylko przyjemność dla kubków smakowych, ale też cała dopełniająca ją oprawa.

Restauracje fine diningowe doprowadzają wszystkie opisane powyżej elementy do perfekcji. Tworzą niepowtarzalne wielozmysłowe i wielowymiarowe doświadczenie. W imieniu właśnie tych restauracji zapraszamy Państwa na Festiwal najwyższej sztuki restauracyjnej!

Rezerwacje stolików już ruszyły

Pięciodaniowe, wielozmysłowe doświadczenie restauracyjne i kieliszek aperitifu w specjalnej cenie 119 zł będzie dostępne w 37 najwybitniejszych fine diningowych restauracjach – rezerwacja stolików rusza 3 sierpnia. Więcej informacji na www.restaurantweek.pl.

Magazyn „Czas Wina” jest patronem medialnym Festiwalu Fine Dining Week.