Głęboczek (jest) Wielki

Hotel**** Głęboczek, Vine Resort & SPA to miejsce zupełnie wyjątkowe. Trudno znaleźć podobne w Polsce, gdzie tak konsekwentnie i na tak wielu płaszczyznach realizowana jest starożytna maksyma: Bonum vinum laetificat cor hominis (Dobre winonapój uzyskiwany na drodze całkowitej lub częściowej fer... (...) raduje serce ludzkie).

Jak na ośrodek winem żyjący przystało, zajmującą pół hektara winnicę obsadzono ponad tysiącem sadzonek. Są to hybrydy amerykańsko-europejskie: marechal foch, adalmiina, leon millot, swenson red, ontarioregion winiarski w południowo-środkowej Kanadzie, leżący... (...), aurora, sibera, heridan, frontenac, concord, nachodka i landot. Oczywiście nie wszystkie z tych odmian wykorzystuje się do produkcji win – niektóre z nich po prostu dekorują ten winny raj. Dla zainteresowanych tematyką upraw winorośli organizowane są szkolenia i prezentacje wprowadzające w tajniki sztuki winiarskiej.
Wina do degustacji oferuje tu przede wszystkim Piwniczka Głęboczek – winiarnia, gdzie można wybierać wśród najlepszych trunków z Włoch, Francji, Hiszpanii i Nowego Światapopularne, zbiorcze określenie pozaeuropejskich państw win.... W karcie jest również polski akcent w postaci win z rodzinnej winnicy właściciela – znanej winnicy Płochockich. Oferta piwniczki komponowana jest przez doświadczonego menedżera gastronomii Dariusza Knyszyńskiego.

Kąpiel w winie

Fot. ArchiwumO atrakcyjności winnicy Głęboczek stanowią nie tylko przepiękne położenie wśród lasów i jezior Pojezierza Brodnickiego, czyste powietrze, kojąca cisza czy staranna aranżacja wnętrz hotelowych, lecz przede wszystkim unikatowa oferta zabiegów SPA oparta na winoterapii.
To pierwszy hotel SPA w Polsce, który wprowadził w tak szerokim zakresie specjalistyczną pielęgnację ciała opartą na składnikach aktywnych pochodzących z winogron i ich krzewów.
Do tej pory tego rodzaju obiekty SPA powstawały w Europie Zachodniej i jest ich tam zaledwie kilka; do najbardziej znanych należy Claudie Vinotherapie SPA w hotelu Les Sources de Caudalie w pobliżu Bordeaux. W Winnicy Głęboczek stosowane są kosmetyki marki Thera Vine produkowane w rejonie Stellenboschmiasto w południowo-zachodniej części Kraju Przylądkoweg... (...) w RPA – światowym centrum plantacji szczepu pinotagepołudniowoafrykańska odmiana czerwonych winogron, krzyżó... (...). W zabiegach wykorzystuje się bogactwo elementów odżywczych i pielęgnacyjnych zawartych w winogronach. W winnym menu Głęboczka znalazły się więc kąpiele w winie, peelingi z pestek winogron, okłady z winogronowego miąższu.

Designerska kołyska

Kolejnym elementem oferty SPA są łaźnie brodnickie, gdzie wykonuje się różnego rodzaju inhalacje ziołowe oczyszczające układ oddechowy i poprawiające jego funkcjonowanie. Można tu sobie też zaaplikować okłady z torfu bogatego w mikroelementy oraz masaż detoksykująco-relaksujący. Jeśli uznamy, że jesteśmy jeszcze nie dość zrelaksowani, możemy wygodnie ułożyć się w… kołysce i poddać kojącej mocy muzyki i światła. W Głęboczku znajduje się bowiem pierwsza w Polsce „alfasfera” przeznaczona do zabiegów relaksacyjnych.
Kołyska alfa, czyli fotel do relaksacji, jest również prawdziwym dziełem sztuki. Jej twórca, wiedeński artysta i badacz dźwięku Andreas Rodler połączył relaksacyjną funkcjonalność urządzenia z awangardowym designem. Kołyska więc, nie dość że pięknie wygląda, to jeszcze wprowadza w stan głębokiego relaksu, który, jak twierdzą znawcy, można jedynie doświadczyć na drodze medytacji transcendentalnej. Na gości SPA czeka również basen wewnętrzny „vitality pool” oraz cała gama zabiegów pielęgnacyjnych i propozycji aktywnego wypoczynku.

Harmonijne przenikanie

Fot. ArchiwumDecydując się na skorzystanie z dobrodziejstw oferowanych przez Winnicę Głęboczek, goście wybierają pomiędzy klimatyzowanymi pokojami i apartamentami w ekskluzywnym hotelu a równie komfortowym noclegiem w… jednej z trzech wiejskich chat, w hotelu Osada. Wystrój wszystkich wnętrz jest inspirowany tradycją Pojezierza Brodnickiego i przyrodą otaczającą ośrodek. Dużo tu drewna, kamienia i innych naturalnych materiałów. Z apartamentów i towarzyszących im tarasów rozciągają się piękne widoki na okoliczne jeziora i porośnięte lasami wzgórza.
To, co na zewnątrz, naturalnie przenika więc do wnętrz hotelowych, wypełniając sumiennie obietnicę harmonii, o której w Głęboczku mówi się wiele. Nie zapomniano o niej również przy tworzeniu karty menu restauracji. Jak można w niej przeczytać: „Nasza kuchnia to harmonijne połączenie tradycji z nurtem fusion”. Tradycję reprezentuje kuchnia polska, pachnąca ziołami i grzybami. Menu SPA z oczywistych względów inspirowane jest lekkimi daniami kuchni śródziemnomorskiej.
Harmonijnie z ofertą winnicy współgra też jej adres pocztowy. Biorąc pod uwagę liczbę propozycji, perfekcję widoczną w każdym szczególe oraz dbałość o harmonię ducha i ciała gości – pasuje jak ulał.

Hotel ****Głęboczek, Vine Resort & SPA
Wielki Głęboczek 1, 87-313 Brzozie
tel. 660 497245, tel./faks: 056 4935119
www.gleboczek.pl
gleboczek@gleboczek.pl

 

Materiał promocyjny