Internetowa książka kucharska

„Są zapachy i smaki, które każdemu poprawią nastrój” – takimi słowami zaczyna się jeden ze wstępów książki Z miłości do jedzenia. Najlepsze przepisy polskich blogerów będąca zbiorem receptur kolejnej edycji konkursu na kulinarny blog roku 2012.

Jest w tym stwierdzeniu sporo racji. Wspólne przygotowywanie posiłków i ich degustacja pozytywnie wpływają na relacje międzyludzkie.

Przygotowując przekąski i dania dla zaproszonych gości, zawsze staram się ich zaskoczyć, biorąc przy okazji poprawkę na ich preferencje. Czasem myślę, że puszczam wodze wyobraźni za daleko, jednak gdy widzę ich reakcje na kolejne kulinarne niespodzianki, moje obawy znikają.

Często nowych oryginalnych przepisów poszukuję w internecie. Dlatego ich zbiór w jednym tomie to dla mnie niekończące się źródło inspiracji, pozwalające tworzyć zupełnie nowe kompozycje smaków, zachęcające, by odważyć się na drastyczne zmiany. Z pewnością będę często po tę książkę sięgać w kuchni.

Propozycje prezentowane przez blogerów pozwalają na nowo odkryć jajka, spowszedniałego ziemniaka czy przyrządzane od wielkiego dzwonu ryby i owoce morza. Zachęcają do wypieku domowego pieczywa, który, jak się okazuje, wcale nie jest aż tak skomplikowany. Polecają również wiele sposobów na wspaniałe przekąski oraz rewelacyjne maślane wypieki, które przypomną smaki dzieciństwa.

To przepięknie wydana i bardzo praktyczna pozycja. Twarda okładka i solidne szycie gwarantują, że nie rozpadnie się podczas częstego używania. A do każdego przepisu, oprócz apetycznego zdjęcia, wydawca dodał adres blogera, byśmy mogli korzystać z internetowej książki kucharskiej w nieskończoność.

Z miłości do jedzenia. Najlepsze przepisy polskich blogerów
Wydawnictwo REA
Warszawa 2013
Cena: 24,90 zł