IV Dni Węgrzyna i CK Wino

Festiwal win i kuchni krajów CK Monarchii odbędzie się w dniach 24-27 maja 2012 na Małym Rynku w Krakowie.

Licząc wszystkie dotychczasowe edycje będzie to już festiwal piąty, bo całkiem niedawno miały miejsce pierwsze „Dni Węgrzyna” we Wrocławiu, ale licząc tylko edycje krakowskie – czwarty. Tak czy inaczej – idea się rozrasta!

W Krakowie pojawią się wina węgierskie, austriackie, chorwackie, słoweńskie, morawskie, rumuńskie, polskie oraz – po raz pierwszy na ekranie – wina słowackie. A ponadto: sery z kozy i z krowy, wędliny ekologiczne i tradycyjne, bardzo wonne austriackie sery, oscypki, kiełbasy z grilla, węgierskie kiszonki, słoniny, boczki i papryki, pierogi, placki ziemniaczane, pierniki, słodycze, miody pitne i stałe. Pojawi się węgierski langosz, czeski trdelnik i wiele innych produktów smacznych, dziwnych i ciekawych.

Będzie można kupić wyroby ceramiczne i z drewna, srebra, biżuterię, szkło malowane, świece artystyczne. Kandydatów na urystów skuszą propozycje wyjazdów do wód, do win i w góry – Czesi i Węgrzy prezentować będą swoje atrakcje. Ponadto warsztaty dla dzieci, czyli moment wytchnienia dla matek – bo przecież w sobotę Dzień Matki.

Festiwal trwać będzie cztery dni, od czwartku do niedzieli, od południa do północy na Małym Rynku. Liczne koncerty i atrakcje, od kapel cygańskich po rock.

Polecamy!