IX Konwent Polskich Winiarzy

Już po raz dziewiąty, tym razem na przełomie maja i czerwca w Sandomierzu, odbędzie się Konwent Polskich Winiarzy.

Już po raz dziewiąty, tym razem na przełomie maja i czerwca w Sandomierzu, odbędzie się Konwent Polskich Winiarzy.

Polski Instytut Winorośli i Wina wraz z Sandomierskim Stowarzyszeniem Winiarzy zapraszają na IX Konwent Polskich Winiarzy, który odbędzie się w Sandomierzu 31 maja i 1 czerwca 2014 r. w Sandomierzu.

W sobotę, w salach sandomierskiego zamku przeprowadzona zostanie degustacja 60 win zgłoszonych przez polskich winiarzy. W niedzielę zaś w trakcie seminariów zaprezentowane zostanie łącznie 40 win z odmian Hibernaljedna z najstarszych nowych białych odmian mieszańcowych,... (...) i Regent. Nie zabraknie również szkoleń i tego, co najważniejsze, czyli spotkań kuluarowych.
W niedzielę 1 czerwca Konwentowi towarzyszyć będzie kiermasz zorganizowany na sandomierskim rynku. Będzie można degustować polskie winonapój uzyskiwany na drodze całkowitej lub częściowej fer... (...) i regionalne potrawy. Swoją ofertę przedstawią producenci sprzętu do uprawy winorośli.

Organizatorzy zapraszają producentów win do zgłaszania swojego udziału a wszystkich zainteresowanych polskimi winami na wspaniały weekend do pięknego Sandomierza.

Zgłoszenia win i udziału w Konwencie (według zasad i terminów określonych w Regulaminie) należy przesyłać drogą elektroniczną na adres sekretariatu Konwentów Polskich Winiarzy, e-mail: konwent@instytutwina.pl.

DO POBRANIA: regulamin, formularz win, formularz winiarni, pomoc

 

PROGRAM KONWENTU:

30.05. (piątek)
Przyjazd uczestników zamiejscowych i zakwaterowanie w hotelach (UWAGA! Dla uczestników Konwentu przygotowano specjalne ceny noclegów – informacje u organizatora).

31.05. (sobota)

9.00–15.00 – degustacja panelowa 60 win, prezentowanych anonimowo.
Duża sala na Zamku w Sandomierzu – www.zamek-sandomierz.pl. W przerwach serwis kawowy i obiad.

19.00 – wieczór winiarski dla uczestników Konwentu.

01.06. (niedziela)

9.00–11.00 – seminarium: ocena 20 wybranych win z odmiany Hibernal.

11.00–13.00 – seminarium: ocena 20 wybranych win z odmiany Regent,

13.00–14.00 – obiad

14.00–16.00 – szkolenie: „Stosowanie nowo dopuszczonych preparatów w ochronie winorośli” – prowadzący dr. Janusz Mazurek.

16.00 – podsumowanie oraz zakończenie Konwentu.

Równolegle w niedzielę:
10.00–20.00 – rynek w Sandomierzu: kiermasz z degustacją win z polskich winnic, sprzętu winiarskiego oraz produktów regionalnych.

Magazyn „Czas Wina” jest patronem medialnym wydarzenia.