JancisRobinson.com o polskich winach

Miłosz, Golesz, Mierzęcin, Płochoccy, Turnau i Wieliczka z wysokimi notami!

Artykuł ukazał się właśnie w portalu jancisrobinson.com pod tytułem „Wines with Real Polish”. Jancis Robinson odwiedziła Kraków w październiku 2016 roku na zaproszenie naszego magazynu, by odebrać w Dworze Sieraków tytuł Człowiek Roku 2016 magazynu „Czas Wina”.  Prócz Gali nadania tytułu w programie jej wizyty znalazły się dwie degustacje win polskich: przygotowana w niesamowitej scenerii Kopalni Soli w Wieliczce prezentacja win Agnieszki Wyrobek Rousseau i Piotra Jaskóły z Winnicy Wieliczka oraz degustacja przekrojowa win polskich od różnych producentów będąca uzupełnieniem seminarium Polish Wine. Past & Present.

W trakcie degustacji Jancis Robinson dzieliła się swoimi opiniami z winiarzami i obecnymi w Dworze Sieraków dziennikarzami i blogerami. Wrażenia te potwierdziła w notach degustacyjnych i ocenach przyznanych winom opublikowanych dziś w jej portalu. Wśród wyróżnionych mocną 16 punktową oceną znalazły się:  Winnica Golesz, Feromer 2011, Winnica Miłosz Pinot Noir 2014, Winnica Pałac Mierzęcin Riesling 2015, Winnica Płochockich Inspira Volcano 2013, Winnica Turnau Riesling 2015 i Winnica Wieliczka Merlot 2015. W artykule prócz ocen, znalazły się też krótkie informacje o winiarniach i winiarzach – pełen tekst artykułu jest dostępny tutaj: jancisrobinson.com (dostęp płatny).

Jancis Robinson zapowiedziała również tekst na temat pobytu w Polsce i wręczenia tytułu Człowiek Roku magazynu „Czas Wina” w najbliższą sobotę w cotygodniowym felietonie w „The Financial Times”- podobno będzie ją można zobaczyć na zdjęciu w krakowskiej czapce.

Więcej o pobycie Jancis Robinson w Polsce: TUTAJ