Kartony na Wyspach

W Wielkie Brytanii kolejna rewolucja – tym razem to winonapój uzyskiwany na drodze całkowitej lub częściowej fer... (...) w opakowaniach Tetra Pak.

Wino firmy Du Toitskloof, producenta z Południowej Afryki, zostało dostarczone na brytyjskiej półki sklepowe przez importera Raisin Social. W kartonach znajdują się cabernet sauvignonfrancuska, klasyczna, najbardziej rozpowszechniona i po... i merlotMerlot to jedna z najbardziej znanych i rozpowszec... oraz chenin blancfrancuska odmiana białych winogron, obecnie jedna z najbard... (...) z sauvignon blancjedna z najbardziej rozpowszechnionych na świecie białych ....

To dopiero początek kartonowego eksperymentu. W planach są kolejne odmiany od innych wytwórców. Nic w tym dziwnego, bo 10%  światowego niemusującego wina  trafia do papierowych opakowań, które dostawcy uznają za lżejsze, łatwiejsze do utylizacji i bardziej komfortowe niż opakowania szklane.

Mimo eksperymentów i światowych trendów, na Wyspach to butelkatyp butelek o różnym kształcie, pojemności i kolorze, pr... jest wciąż najpopularniejszym wyborem. Podatność na recykling kartonowego opakowania nie do końca przekonuje brytyjskich konsumentów. Ale są jeszcze argumenty praktyczne: szkło podnosi wagę całości o 40%, karton – zaledwie 4%. Stąd też wina w kartonach mogą być po prostu tańsze niż ich szklane odpowiedniki.

Ciekawe, czy ten argument wzbudzi zaufanie brytyjskich odbiorców.

Marta Śmietana