Kieliszki napędzane turbiną

Kieliszki, które wydobywają więcej aromatów dzięki “zamontowanym” wewnątrz turbinom – brzmi nieco futurystycznie… Warto spróbować jak to działa – przekonuje twórca serii Helicium francuski projektant i znawca win Arnaud Baratte.

Inspiracją dla nowatorskiego projektu były obserwacje wiatraków w regionie Tarn poczynione przez francuskiego enologa i projektanta Arnaud Baratt’a. Arnoud BaretteWkomponował on w wewnętrzną część czaszy kieliszka trzy wypukłości przypominające turbinę. Dodał również kopułę na dnie kieliszka. Zestawienie tych elementów z kształtem kieliszka oraz doskonałej jakości szkłem, intensyfikuje unoszenie się aromatów wina, które stają się wyraźniejsze i bogatsze.  W trakcie degustacji w szkle Helicium® ruch prowokowany przez turbiny powoduje fenomen wymiany „warstw” zapachów znajdujących się w winie: kwiatowych, lekkich i owocowych znajdujących się w górnej części kieliszka, aromatów owoców i ziemi rozwijających się w części środkowej i aromatów zbierających się na dnie: z zapachami leśnymi  i aromatem alkoholu w roli głównej.

Twórca serii zapewnia, że korzystając z produktów Helicium® nie musimy już dekantować win a odkrywanie pełnego bukietu jest szybsze, intensywniejsze i – co bardzo ważne – łatwe nawet dla amatora.  Kolekcja Helicium® została stworzona przez profesjonalistów,  ale nie tylko dla profesjonalistów. „Chciałbym, aby kieliszki te znalazły się w każdym domu, w którym ceni się dobre wino” – mówi Arnaud Baratte.  Szkło Helicium® nawiązuje do tradycyjnych, eleganckich form kieliszków „z górnej półki” łącząc świetny design z nowoczesną technologią i innowacyjnym pomysłem. Wykonane jest z ekologicznego materiału Kwarx®, który nie zawiera ołowiu i wytwarzany jest z poszanowaniem środowiska naturalnego. Produkt niezwykle odporny na uderzenia i przystosowany do mycia w zmywarkach (gwarancja jakości do 2 tys. cykli zmywania).

Kolekcja Helicium to:

kieliszki Helicium

kieliszki do wina białego i czerwonego; 33 cl, wys. : 200mm,  53 cl, wys. : 234mm.

kieliszek do szampana i win musujących : 28 cl, wys. : 200mm,

szkło do wódek białych i kolorowych, whisky, napojów bezalkoholowych i herbaty mrożonej :

36 cl, wys. : 93,5mm

Więcej informacji o serii Helicium: www.arnaudbaratte.fr

 

Red.