Kluczowe informacje

W USA chcą uczynić etykiety alkoholowetermin degustacyjny.Oznacza wina niekoniecznie o zbyt dużej... (...) bardziej przejrzystymi dla dbających o zdrowie.

Jak mówi Jeremy Beadles, szef The Wine and Spirit Trade Association, do tej pory jedynie dobra wola winiarzy sprawiała, że 81% z nich umieszczało ważne dla zdrowia informacje na etykietach swych win. Teraz zaś – obowiązkowo – butelkatyp butelek o różnym kształcie, pojemności i kolorze, pr... ma być opisana. Etykieta ma informować o zawartości alkoholu (dziennej, właściwej dla zdrowia ilości) oraz o tym, że picie jest niewskazane w czasie ciąży. Na połowie win te informacje mają się znaleźć do końca 2012 roku – a na pozostałych – do 2014 roku.

Te działania to w dużej mierze nie troska o zdrowie konsumentów, ale efekt współzawodniczenia różnych partii i stronnictw na amerykańskim gruncie. Oraz wygrywania kwestii zdrowotnych dla swej publicznej popularności. Choć – kto wie – być może za jakiś czas dobrodziejstwo pełnej informacji będzie nieocenione dla Amerykanów?