Koreańska kuchnia buddyjska

Po premierze książki Tradycje kulinarne Korei Wydawnictwo Hanami, wraz z Muzeum Azji i Pacyfiku, zaprasza na spotkanie z sachal eumsik.

Sachal eumsik to koreańska kuchnia buddyjska. Przede wszystkim jest ona wegetariańska, a często nawet wegańska, gdyż tradycyjnie w całej kuchni koreańskiej stosuje się niewiele nabiału. Do przygotowywania jedzenia nie wolno używać mięsa, jajek, ryb, owoców morza, jeotgal, pikantnych warzyw, a także dużej ilości ostrych przypraw.

O kulturze kulinarnej Kraju Porannej Ciszy opowie Magdalena Tomaszewska-Bolałek – orientalistka, dziennikarka, autorka książek: Tradycje kulinarne Japonii, Zwierzęta zodiaku w kulturze Japonii, Japońskie słodycze (książka zdobyła główną nagrodę w konkursie Gourmand World Cookbook Awards za 2013 rok w kategorii kuchnia japońska) i Tradycje kulinarne Korei. Zajmuje się badaniami nad historią kuchni z różnych zakątków świata, antropologią jedzenia, neurogastronomią, food designem, dyplomacją oraz turystyką kulinarną. Od lat popularyzuje kulturę żywieniową poprzez spotkania, wykłady oraz warsztaty kulinarne. Pisze blog Kuchniokracja (kuchniokracja.hanami.pl). Jest kierownikiem i autorką programu studiów podyplomowych Food Studies w SWPS w Warszawie.

11 maja 2015, godz. 18:00
Muzeum Azji i Pacyfiku
ul. Solec 24, Warszawa
WSTĘP WOLNY