Kraków i Gdańsk gościć będzie najlepszych polskich szefów kuchni

Tegoroczne inspekcje Żółtego Przewodnika zakończyły się, czas więc na powrót do spotkań Gault&Millau Tour.

Pierwsze ze spotkań odbędzie się już 5 września, w klimatycznych wnętrzach krakowskiej Białej Róży. Wydarzenie będzie okazją do bliższego poznania i wymiany doświadczeń dla blisko 130 szefów kuchni z regionu Małopolski, Górnego Śląska, Bieszczad i Podkarpacia. Zespół Żółtego Przewodnika przyzna także nagrody piątce najlepszych szefów regionu. Spotkanie zakończy się jak zwykle smakowicie – szefów podejmie lunchem Łukasz Cichy, młody i utalentowany szef z Białej Róży.

Kolejny, kończący tegoroczny cykl tour będzie gościł w gdańskiej Szafarni 10 – niezwykłym miejscu o pięknym położeniu. 12 września, we wnętrzach restauracji spotka się prawie 120 szefów z całego Pomorza, Warmii i Mazur, Podlasia i Suwalszczyzny.  Podczas wydarzenia poznamy ostatnich 5 nagrodzonych, spotkamy wiele nietuzinkowych osobowości i sprawdzonych partnerów Żółtego Przewodnika. Ostatnim, najsmaczniejszym akcentem będzie lunch autorstwa jednego z najciekawszych szefów kuchni – Grzegorza Labudy.

Na tym zakończy się tegoroczna edycja Gault&mMillau Tour. Podsumowanie wrześniowych spotkań i całego tegorocznego cyklu już niebawem na portalu czas wina.pl oraz na łamach magazynu „Czas Wina”.

fot. Grzedziński