„Lato z rieslingiem” trwa

Summer of Rieslingbiała odmiana winogron uważana za jedną z najlepszych i n... to akcja, która odbywa się w wielu miejscach świata. Dotarła również do Polski.

Projekt “Lato z Rieslingiem” jest międzynarodową akcją promującą różne oblicza Rieslinga. W tym roku odbywa się jego VII edycja http://summerofriesling.com/. Głównym organizatorem polskiej edycji „Lata z Rieslingiem” jest Stowarzyszenie Kobiety i Winonapój uzyskiwany na drodze całkowitej lub częściowej fer... (...).

W czasie trwania projektu będziemy przedstawiać rieslingi z całego świata, ich różnorodność jak również ich połączenia kulinarne – mówi Monika Bielka Vescovi ze Stowarzyszenia Kobiety i Wino – akcja potrwa od 21 czerwca do 21 września – nie żartujemy kiedy mówimy, że to lato z rieslingiem!

Historia  tego przedsięwzięcia sięga roku 2008 kiedy to Paul Grieco, właściciel nowojorskiego wine-baru Terroir postanowił przez całe wakacje podawać na kieliszki wino z tylko jednego szczepu – z rieslinga. O dziwo – winebar nie zbankrutował, wręcz przeciwnie: lato 2008 okazało się niezwykle udanym i wielu z jego klientów przekonało się do tego wyjątkowego szczepu. W 2010 roku Paul zaprosił nowojorskich restauratorów do udziału w akcji „Summer of Riesling”, a po kolejnym sukcesie latem 2011 zaprosił do współpracy … cały świat! W roku 2012 aż 500 wine-barów, restauracji i sklepów specjalistycznych z całego świata wzięło udział w „Lecie z Rieslingiem”.

1 sierpnia, Kraków – Tajemnicza degustacja z szefem herbu Zielona Pietruszka

12 sierpnia, Lublin – degustacja komentowana

6 września, Katowice – Noe Festiwal (stoisko, degustacje)

20 września, Kraków – zakończenie Summer of Riesling w jednej z krakowskich restauracji

Planowane są jeszcze dodatkowe degustacje komentowane w Łodzi, Katowicach i Warszawie. Szczegółowy plan spotkań: www.kobietyiwino.com

Partnerzy: Basia Lejkowska Wine Selection, Dolina Mozeli, Sagrantinostara włoska odmiana czerwonych winogron, uprawiana główn... (...) Group Szkoła Sommelierów, TD Wine, Willa WinWinnica

Patroni Medialni: Czas Wina, Magazyn Wino, Nasze Winnice, Wino w Krakowie