Literatura i wino, 3 sezon otwarty

Adamczewski, Makłowicz, Kondrat – to tylko część autorów, którzy spotkali się z czytelnikami w ramach cyklu spotkań autorskich LITERATURA I WINOnapój uzyskiwany na drodze całkowitej lub częściowej fer... (...).

Sezon 2018 otworzy wieczór autorski z Bartkiem Kieżunem, autorem książki “Italia do zjedzenia” – na spotkanie zapraszamy 10 lutego 2018 o godzinie 18.00 do Dworu Sieraków. Cała sobota będzie miała włsoki charakter – przed wieczorem autorskim wspaniałe wina Amaronewłoskie czerwone wino DOCG z regionu Veneto (Włochy) produ... i Valpolicella  Czerwone wino włoskie DOC z regionu Veneto, produ... przedstawi Dorota Romanowska. Wieczorem zaś wraz z autorem książki zapraszamy na kolację z włoską kuchnią i winami.

“Italia do zjedzenia” to nie tylko książka z przepisami – to przede wszystkim wspaniała opowieść o kulinarnej tradycji, ludziach i miejscach, w których autor nie tylko często bywał i jadał, ale które pokochał.

Recenzją książki TUTAJ

Wywiad z autorem TUTAJ

Bartek Kieżun – z wykształcenia antropolog kultury, z zamiłowania kucharz. Miłośnik książek, nie tylko kulinarnych. Publikuje w magazynie KUKBUK, stale współpracuje z Radiem Kraków. Jako kucharz gotuje, karmi, prowadzi warsztaty, organizuje wyjątkowe kolacje degustacyjne oraz sędziuje na konkursach kulinarnych i pisze książkę o włoskich kulinariach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przed spotkaniem o godzinie 16:00 odbędzie się:

Master Class “Amarone sława winiarskiej Italii” – prowadzenie: Dorota Romanowska, redaktorka magazynu “Czas Wina”, wielbicielka Włoch, przewodnik enoturystyczny. Zwiedziła cały świat winiarski od Chin po Chile.

Po spotkaniu o godzinie 20:00 zapraszamy na:

Winną Sobotę czyli komentowaną kolację z degustacją win “Wina i kuchnia Włoch – na stole Capulettich i Montecchich”. O kuchni i winach Włoch opowiedzą: Bartek Kieżun i Justyna Korn-Suchocka, redaktorka magazynu “Czas Wina”.
MENU I WINA TUTAJ

REZERWACJA Zgłoszenie wymaga wcześniejszej rezerwacji. Rezerwacji dokonać można dzwoniąc pod numer (+48) 600 226 150 lub (+48) 669 201 203 lub (+48) 12 312 24 23 lub też pisząc na adres recepcja@dworsierakow.pl

Usiądźmy wygodnie w fotelu przy kominku, z książką i lampką dobrego wina w ręku. Czy ta propozycja nie wydaje się kusząca? Tak wyglądają cykliczne spotkania autorskie w Dworze Sieraków, które rozpoczęły się w styczniu 2015 roku. Dwór Sieraków oraz Magazyn “Czas Wina” zapraszają na kameralne wieczory z pisarzami i publicystami, którzy opowiadają o swoich książkach, ulubionych winach i daniach, a także odpowiadają na pytania czytelników.
Cykl “Literatura i Wino” zainagurował Michał Bardel, redaktor naczelny magazynu “Czas Wina” i autor książki “Zbrodnia i Wina”. Sobotni wieczór w Dworze to doskonała okazja by oddać się swoim literackim zainteresowaniom, poszerzyć kulinarne i winiarskie horyzonty oraz otrzymać autorską dedykację