Małopolska Jesień Enologiczna 2015

Dwa miesiące warsztatów, szkoleń i konferencji dotyczących polskiego wina, cydrów oraz produktów regionalnych czyli prawdziwe Święto Kuchni i Wina w Małopolsce.

“Celebrujemy Kulturę, Tradycję, Humanizm i… Przyszłość” pod takim hasłem orgazniatorzy Małopolskiej Jesieni Enologicznej zapraszają na zaplanowane od września do listopada imprezy.

To całkowicie nowa propozycja w kulturalnym kalendarzu regionu, związana z promocją kultury wina i dobrego, zdrowego odżywiania się. Ważnym elementem programu jest także odkrywanie bogactwa kulturowego związanego z małopolskim winiarstwem. A przecież winiarstwo w Małopolsce, którego początki sięgają IX wieku, kiedy to na wzgórzu wawelskim założono prawdopodobnie pierwszą winnicę w naszym kraju, odradza się i ma się coraz lepiej!

Imprezy zaplanowane w ramach Małopolskiej Jesieni Enologicznej adresowane są do pasjonatów wina i kuchni oraz miłośników historii i małopolskich tradycji – do wszystkich tych, którzy w winiarstwie dostrzegają obecność humanistycznych wartości – łączenia pracy, pasji i piękna! W zaplanowanych imprezach wezmą udział czołowi polscy specjaliści z zakresu enologii oraz producenci i importerzy wina. Będzie można odwiedzić małopolskie winnice i osobiście poznać małopolskich winiarzy – wspaniałych ludzi, którzy porzucili swoje dotychczasowe kariery i w winnicach stworzyli swoje własne mikroświaty, w których się realizują i spełniają. Odbędą się również szkolenia (skierowane nie tylko do profesjonalistów) i warsztaty, m.in. o doborze wina na różne okazje.

Szczegółowy program: http://kobietyiwino.com/kalendarz-wydarzen/jesien.html

“Czas Wina” jest patronem medialnym wydarzenia.

Organizatorem Małopolskiej Jesieni Enologicznej jest Stowarzyszenie Kobiety i Winonapój uzyskiwany na drodze całkowitej lub częściowej fer... (...).

Projekt współfinansowany z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie, Urzędu Miasta Krakowa oraz Urzędu Miasta Tarnowa.