Miarka za butelkę

Na West Endzie od lutego można kupować Château d’Yquem na kieliszki.

I będzie to najtańsze miejsce do tego typu zakupów: 29 funtów za 100 ml lub 14,5 funta za 50 ml. Leonid Shutov, współwłaściciel restauracji, kupił 672 butelkityp butelek o różnym kształcie, pojemności i kolorze, pr... d’Yquem 1996 wprost w château. I założył sobie, że sprzedaż na kieliszki będzie dziennie odpowiadała czterem półlitrowym butelkom.

Dzięki temu restauracja Bob Ricard jest pierwszą na Wyspach Brytyjskich, w której można napić się Château d’Yquem w takiej formie. Tym samym trafia do elitarnej grupy miejsc, gdzie winonapój uzyskiwany na drodze całkowitej lub częściowej fer... (...) to jest w ogóle dostępne. Shutov dodaje, że prowadzenie restauracji w taki sposób, to sprawdzian odporności na współczynnik ryzyka i cierpliwości – a te cechy nie są atutem dzisiejszych restauratorów.

Nie jest to jednak jedyne miejsce, gdzie d’Yquem jest dostępne na kieliszki. W Paryżu, Monako, Alpach Francuskich (w klubie nocnym Castel Paris) można je dostać za około 50 euro. Zaś Pierre Lurton, szef Château d’Yquem, zastanawia się nad wprowadzeniem podobnej innowacji na obszarze szampańskim – by podnieść spożycie jego cuvées.