Mistrzostwa Polski Sommelierów 2017

Zbliża się XVII edycja Mistrzostw Polski Sommelierów. Najważniejszy w Polsce branżowy konkurs odbędzie się 27 maja w Warszawie, w salach Regent Warsaw Hotel.

W zawodach weźmie udział około dwudziestu najlepszych sommelierów – członków Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, które jest organizatorem wydarzenia. Udział w Mistrzostwach potwierdzili topowi sommelierzy, zarówno ci pracujący w Polsce, jak i za granicą.

Mistrzostwa 2017 mają dwa etapy. W rozpoczynających się rano kilkugodzinnych eliminacjach wybranych zostanie trzech finalistów. Będą oni rywalizować ze sobą na głównej scenie od godz. 17.00. Finał odbywa się z udziałem publiczności.

Fot. Stowarzyszenie Sommelierów Polskich

Zwycięzcą dwóch ostatnich edycji Mistrzostw Polski został Piotr Pietras, który w tym roku zajął drugie miejsce na Mistrzostwach Europy Sommelierów.  

Celem mistrzostw jest przede wszystkim podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności zawodowych wśród sommelierów w Polsce, a także budowanie świadomości znaczenia wina nie tylko wśród młodych adeptów zawodu, ale również całej branży gastronomicznej.

Partnerami strategicznymi Mistrzostw są California Wines Poland, Cisowianka Perlage, Warsaw Hotel Regent.

Kontakt:
Szymon Milonas, Stowarzyszenie Sommelierów Polskich
Tel.: 609 500 527, e-mail: szymon@milonas.pl

Barbara Prange-Barczyńska, Star PR
Tel.: 600 042 142, e-mail: b.prange@starpr.com.pl