Młody lew na słodko

Świeższe, żywsze i bardziej ekscytujące – takie będą nowe sauternesy z Château Suduiraut.

I choć produkcja Les Lions de Suduiraut jest niezmienna – ręczne zbiory, selekcja, szlachetna pleśń(łac. Botrytis cinerea) pleśń atakująca winogrona w niek... (...) – to tym razem tradycja służy zdobyciu zupełnie nietradycyjnego konsumenta. Celem są młodzi.

2009 to pierwszy rocznik – kupaż 96% sémillonfrancuska odmiana białych winogron.Uprawiana głównie w Bo... (...) i 4% sauvignon blancjedna z najbardziej rozpowszechnionych na świecie białych ..., z poziomem cukru resztkowegoekstrakt cukrowy.Niesfermentowany cukier pozostały w winie ... nieco niższym niż zazwyczaj (134 g/l) i zawartością alkoholu 14,3%. Etykieta Les Lions de Suduiraut jest też inna niż tradycyjne z regionu: dwa stojące na tylnych łapach lwy trzymają tarczę herbową posiadłości.

AXA Millésimes, właściciel Château Suduiraut jest bardzo zadowolony z nowego wina w swym portfolio: „Przekrojowe – świetne jako aperitifnapój alkoholowy (rzadziej bezalkoholowy) podawany przed po... (...), pasuje do solonych orzeszków, oliwek, kanapek z wędzonym łososiem, z głębią, która pozwala mu również towarzyszyć deserom i niebieskim serom”.

I AXA ekscytuje się, jak zostaną przyjęte jej lwy – bo winonapój uzyskiwany na drodze całkowitej lub częściowej fer... (...) trafi na rynek w październiku, za (najprawdopodobniej) 15 funtów.