Najlepsza afrykańska setka

11 kwietnia 2013 roku zapadł werdykt w sprawie 100 najlepszych win z Republiki Południowej Afryki.

Podczas konkursu South Africa’s Top 100 Wine Challenge wyłoniono zwycięzców spośród 440 zgłoszonych win (o 15 % więcej niż w roku ubiegłym).  Wśród wygranych znalazły się 3 wina typu Cap Classiquepołudniowoafrykańskie określenie win musujących wytwarza... (...), 4 naturalnie słodkiewino o dużej zawartości cukru naturalnego lub dodanego.., 4 w stylu porto – oraz 27 białych i 61 czerwonych.  Konkurs odbył się już po raz trzeci.

– Wina zgłoszone w tym roku prezentują najlepszy poziom z dotychczasowych – podsumował zawody Tim Atkin MW, zasiadający w jury konkursu.

– Przestrzegamy bardzo surowo zasad wyłaniania uczestników zawodów. I po raz kolejny poprawia się jakość win we wszystkich branych pod uwagę kategoriach. Oraz, co niebywałe, musieliśmy bardzo surowo ograniczać listę

100 zwycięzców – wtóruje mu szef komisji Higgo Jacobs.

A jaki jest stosunek winiarzy do South Africa’s Top 100 Wine Challenge? Pierwotnie nieufny dopiero z czasem – i wraz z ilością zdobytych nagród – rosło ich zaufanie. I niemal wszyscy deklarują chęć rywalizacji w przyszłych latach.

Zwycięskie wina.

Pełna lista wygranych znajduje się tutaj.