Noc Wina we Wrocławiu

Ta lipcowa noc należała do wina.

Pierwsza butelkatyp butelek o różnym kształcie, pojemności i kolorze, pr... została otwarta o godzinie 19.00. Był to Rieslingbiała odmiana winogron uważana za jedną z najlepszych i n... Selection z BADACSONYregion winiarski w zachodnich Węgrzech, leżący nad półn... (...) podany jako aperitifnapój alkoholowy (rzadziej bezalkoholowy) podawany przed po... (...) przez Wojciecha Giebutę – gospodarza wieczoru, międzynarodowego sędziego winiarskiego, redaktora magazynu „Czas Wina” i szefa chyba jedynego w Polsce winiarskiego biura turystycznego Wine Service.

tamaya

Na spotkanie do wrocławskiego hotelu Granary przybyło 37 osób, wśród których byli klubowicze Domu Wina, zaprzyjaźnieni już z Wine Service uczestnicy wyjazdów enoturystycznych, czytelnicy „Czasu Wina” oraz duża grupa nowych w naszym gronie entuzjastów wina.

Zabawa w degustację zaczęła się od krótkiej instrukcji  „jak się to robi”. Goście pękali ze śmiechu, gdy nasz ekspert zaprezentował kilka sprawdzonych sposobów na rozpoznanie i zdemaskowanie winiarskiego pseudo-specjalisty. Następnie  ruszyliśmy na wycieczkę do Chile degustując wina z winnic Tamaya. Wojciech, snując opowieść o Nowym Świeciepopularne, zbiorcze określenie pozaeuropejskich państw win..., otwierał następne butelkityp butelek o różnym kształcie, pojemności i kolorze, pr.... Piramida z korków rosła …

korki

Ale nie tylko uciecha z wina i dobrego towarzystwa była celem spotkania – jego tematem przewodnim był dobór win do potraw . Sprawdzaliśmy więc,  jak smaki przypraw lub innych produktów spożywczych wpływają na nasz odbiór wina.  Zdziwienie wywołał smak wina po wcześniejszym spróbowaniu cytryny lub po wrzuceniu  szczypty soli do kieliszka.

noc wina wrocław

Wielu gości „Nocy wina” skorzystało również z bardzo atrakcyjnej oferty hotelu Granary, który specjalnie na tę okazję  przygotował kolację. Dla niektórych ta noc zakończyła się dopiero wraz ze świtem.

Na życzenie zebranych wrócimy do Wrocławia w połowie września , a już dziś spotykamy się w Poznaniu. Chętnych do udziału w kolejnych imprezach zapraszamy 26 lipca do Krakowa oraz do kolejnych miast wymienionych tutaj.

tekst i zdjęcia: Witek Stępień