O kobiecie, która stworzyła winnicę

Tak brzmi podtytuł bestselerowej książki Patricii Atkinson. Autorka została uhonorowana tytułem “Człowiek Roku 2012 magazynu Czas Wina”.

PA

Na wakacje polecamy dwutomową sagę winiarską:

W dojrzewającym słońcuSezon na winobranie

książki autortstwa Patricii Atkinson – Człowieka Roku 2012 magazynu „Czas Wina”

autobiograficzna opowieść o tworzeniu winnicy i nowym życiu w nowym kraju.

Nie jest to jednak romantyczna historia wyssana z palca, ale autentyczny zapis niezwykłych losów niezwykłej kobiety.

Żeby zamówić zestaw 2 książek w promocyjnej cenie: 45 zł wraz z kosztami wysyłki wyślij e-mail z adresem do korespondencji i ilością zamawianych zestawów na adres: redakcja@czaswina.pl

DO KAŻDEGO ZAMÓWIONEGO ZESTAWU DOŁĄCZAMY W PREZENCIE KSIĄŻKĘ – NIESPODZIANKĘ!

Koszt zakupu jednego tomu: 25 zł.

RECENZJA W DOJRZEWAJĄCYM SŁOŃCU

Fragmenty innych recenzji książek Patricii Atkinson:

Dziennik Polski, Magnes

Marcin Wilk

W dojrzewającym słońcu. O kobiecie, która stworzyła winnicę Patricii Aktinson jest więc rezultatem niezwykłej drogi, jaką przeszła autorka i zarazem główna bohaterka tej książki. Ta droga przypomina podróż, jaką odbyło wiele innych Amerykanów i Europejczyków, szukając szczęścia we Włoszech czy Francji. Dość wspomnieć tu o Peterze Mayle’u z jego Rokiem w Prowansji czy przypadkach Marleny do Blasi albo Carol Drinkwater. Wszyscy oni porzucili swoje dotychczasowe, na ogół wygodne i wielkomiejskie, życie, by z monotonii socjalnego zabezpieczenia rzucić się w wir przygody smaków, nowych przestrzeni i ludzi. (…)

Bo do nowych ludzi, przestrzeni, smaków Brytyjczyków przyciąga – zdaniem zajmujących się tym tematem – ciepły klimat, francuska życzliwość i atrakcyjne oferty na rynku nieruchomości. Francuzi z kolei chętnie przyjmują Brytyjczyków, bo ci zasilają także ich budżet. Anglicy założyli prawie 280 nowych przedsiębiorstw, a wpływy z wydatków cudzoziemców (w tym potężnej grupy Brytyjczyków) wyniosły np. w 2004 roku prawie 5 miliardów euro.

Dla pławiących się w rozkosznych stronicach słonecznej (na ogół) fabuły Atkinson liczby i finanse nie mają oczywiście zasadniczego znaczenia. Tu liczy się happy end, który jest nagrodą za trudną i żmudną pracę. Bo w końcu kto z nas nie chciałby czasem rzucić wszystkiego, zmienić otoczenie i podjąć to trudne postanowienie o rozpoczęciu nowego życia?!

No właśnie. Tyle, że na ogół wycofujemy się po pierwszych niepowodzeniach. A w książkach wszystko wygląda lepiej. Porażki nie są tak zniechęcające, a sukces jakiś szybszy i bezpieczniejszy.

Czyżby dlatego, że to nie my podejmujemy te wszystkie ryzykowne decyzje? ;–)

Gazeta Współczesna, Tydzień

Bestsellerowa autobiografia przetłumaczona na wiele języków to nie jedyny sukces Patricii Atkinson. Śmiało można powiedzieć, że jest kobietą sukcesu: z powodzeniem pisze, sprzedaje wyprodukowane we własnej winnicy winonapój uzyskiwany na drodze całkowitej lub częściowej fer... (...), wynajmuje domy wczasowiczom i bywa bohaterką filmów dokumentalnych o… swoim życiu. A wszystko zaczęło się dwadzieścia kilka lat temu, kiedy porzuciła pracę w banku i wraz z mężem kupiła starą farmę z przylegającą do niej kilkuhektarową winnicą. Kiedy zachorował mąż, zabrała się za uprawę winorośli, choć nie miała o tym zielonego pojęcia. Książka ciepła, pięknie napisana i pełna miłości.

paGazeta Współczesna, Tydzień

Sezon na winobranie – kontynuacja bestsellerowej autobiograficznej powieści W dojrzewającym słońcu. Patricia Atkinson to niewątpliwie kobieta sukcesu – pisząca, sprzedająca wyprodukowane we własnej winnicy i cenione przez koneserów wino, wynajmująca domy wczasowiczom – spędziła we Francji już piętnaście lat. Kiedy przed laty wraz z mężem opuściła Anglię, pokochała południowy zachód Francji i nie wyobrażała sobie powrotu do dawnego życia. Zauroczyło ją i piękno przyrody, i życzliwość sąsiadów. I o tym jest Sezon na winobranie – to pochwała prostych uroków życia na wsi, życia zgodnie z rytmem natury, dobrego wina, przyjaźni i walce z przeciwnościami losu.

Magazyn Literacki Książki

Winiarką stała się właściwie przez przypadek. Razem z mężem kupiła dom, do którego przylegała winnica. Kłopoty finansowe i choroba małżonka zmusiły ją do ciężkiej, heroicznej pracy. Zajęła się winiarstwem z konieczności, nie z własnej woli. Nie znając języka, nie posiadając fachowej wiedzy teoretycznej na temat upraw winorośli, enologii i winifikacji, ba, nie potrafiąc nawet jeździć na traktorze i nie znając obsługi maszyn, postanowiła za wszelką cenę wyprodukować wino. Jej największym szczęściem było to, że spotkała na swojej drodze właściwych ludzi – sąsiadów, którzy cierpliwie podpowiadali, życzliwie radzili, serdecznie pomagali. Dziś Patricia Atkinson to kobieta, dla której wszystko, czym się zajmuje, staja się pasją, a wszystko, czym się pasjonuje, przekuwa na sukces. Wytrwała dzięki wrodzonemu entuzjazmowi. Jeśli ktoś zamarzy, aby pójść w ślady autorki i samemu stworzyć winnicę, ta książka będzie cenną inspiracją i skarbnicą wskazówek, autorka bowiem bardzo dokładnie dzieli się fachową wiedzą, łącznie z podaniem zasad działania opryskiwarki i instrukcji przywiązywania pędów.

Podróże

Książka stanowi osobisty dziennik życia w winnicy oraz niezastąpiony poradnik dla początkujących winiarzy. Chętni na udział w winobraniu, degustację czy wakacje w Gageac mogą odwiedzić Patricię Atkinson w jej książkowym domu: www.closdyvigne.com

Voyage

Patricia Atkinson kupiła winnicę we Francji. I tak mógłby brzmieć wstęp do idyllicznej opowieści o winogronach, winach i porach roku. Tymczasem jest to początek pasjonującej historii, w której najważniejsza jest ciężka praca i odwaga. Nagrodzone prawdziwym sukcesem i przyjaźniami.

“Dziennik Wschodni”

To wspaniała i prawdziwa książka o tym, że wymarzone miejsce w życiu nieraz wymaga wręcz heroizmu, ciężkiej pracy, wysiłku. Niebanalna, wakacyjna lektura, jaką warto przeczytać.

W dojrzewającym słońcu, Wydawnictwo Literackie, tłum. Hanna Pasierska

Sezon na winobranie Wydawnictwo Literackie, tłum. Hanna Pasierska