Paryż – kulinarna podróż

Paryż, jak i cała Francja, to ikona kuchni doskonałej. Trudno się dziwić, że na rynku pojawia się coraz więcej książek promujących te smaki.

Pojawiają się wśród nich perełki jak Moja kuchnia w Paryżu. Przepisy i opowieści. W osobisty świat kulinarnych doznań przenosi czytelnika David Lebovitz, zawodowy kucharz i cukiernik, który porzucił pracę w słynnej kalifornijskiej restauracji Chez Panisse, by przenieść się do Paryża, rozsmakować w jego sekretach i pisać o tym, co w życiu najcenniejsze.

Autor bloga i książek kucharskich zabiera nas w niezwykłą podróż nakreślając zupełnie nowy sposób poznania stolicy Francji. Jej największą wartość upatruje w kuchni, zarówno tej wpisanej już do kanonu, jak wykorzystującej bardziej egzotyczne smaki.

Książka to swego rodzaju pamiętnik: pełna kulinarnych opowieści o zdobywanych doświadczeniach, poznanych ludziach, wspaniałych winach i niepowtarzalnym smaku, z nakreślonym w tle pejzażem miasta, widzianym z okna mieszkania autora.

Przemyślane, opowiedziane z dystansem i humorem anegdoty to świetny kompan popołudnia spędzonego na tarasie z lampką francuskiego wina. A zamieszczone przepisy wraz z komentarzami pozwolą nie tylko przenieść się myślami do Paryża, ale i wpuścić do naszej kuchni odrobinę jego wyjątkowego smaku.


Moja kuchnia w Paryżu. Przepisy i opowieści

David Lebovitz
Wydawnictwo Pascal
Cena: 69,90 zł