Piwno-winna rewolucja w Opolu

10 października rusza kolejna edycja Festiwalu Piwa, Wina & Sera „OpolFest”. To jedyne branżowe  wydarzenie tego typu na Śląsku Opolskim.

Organizatorzy zapraszają wszystkich wielbicieli jakościowych trunków i serów do pięknego opolskiego Centrum Wystawienniczo – Kongresowego na  randez-vous  ze smakami i aromatami.

RELACJA Z ROKU 2014:

KLIKNIJ!

Przestrzeń wystawiennicza będzie podzielona na trzy główne strefy: VINALIA – Salon Wina, CYDRONALIA – Salon Cydru i HAPPY BEER DAY – Strefa  Piwa. Na festiwalu można będzie więc degustować  piwa, wina i cydry pochodzące od producentów i rzemieślników z Polski i ze świata. Doskonałym uzupełnieniem piwno-winnej oferty są sery zagrodowe ze Śląska i nie tylko.

OpolFest  to także spotkania  winiarzy, browarników, cydrowników, piwowarów domowych i serowarów, to liczne degustacje komentowane oraz warsztaty i szkolenia przygotowane m.in. przez Stowarzyszenie Kobiety i Winonapój uzyskiwany na drodze całkowitej lub częściowej fer... (...) i magazyn „Czas Wina”. Organizatorzy zadbają o odpowiednie kieliszki i szklanki do degustacji win i piw dostępne w serwisie kieliszkowym. Wśrod licznych konkursów, koncertów i atrakcji towarzyszących festiwalowi warto wyróżnić piękny pokaz Teatru Ognia Bractwa Feniksa, na który, na zakończenie festiwalu w niedzielę wieczorem zaprasza marka piwa belgijskiego Grimbergen.

Redakcja magazynu  „Czas Wina” zaprasza na dwa warsztaty oraz konkurs Konkurs magazynu „Czas Wina” na “Najlepsze wino festiwalu OPOLFEST 2015” będzie odbywał się poprzez głosowanie publiczności w ankietach zbieranych na stoisku magazynu.  Przyjdź na nasze stoisko i dowiedz się więcej!

10 października, sobota, 15.30 -17.00

„Wino i czekolada – połączenie warte grzechu”

Sala Konferencyjna nr 3,  piętro I

Koszt udziału jednej osoby: 30 zł. Zapisy: redakcja@czaswina.pl

11 października, niedziela, 15.00-16.30

„Wina południowych Włoch. Sycylia, Apulia, Kampania i Bazylikata”

Sala Konferencyjna nr 3,  piętro I

Koszt udziału jednej osoby: 30 zł. Zapisy: redakcja@czaswina.pl

Targi odbędą się w  Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w  Opolu przy ul. Wrocławskiej 158 , dojazd autobusem miejskim nr 5. Przy centrum dostępny jest duży parking. Godziny otwarcia: sobota, 10 października:  12:00 – 21:00, niedziela, 11 października:  12:00 – 20:00

Szczegółowy program znajdziecie: www.opolfest2015.cwkopole.pl

Poniżej kilka zdjęć z roku 2014