Poetyckie słodkości

Setki znakomitych przepisów i apetycznych zdjęć, wierni czytelnicy na całym świecie, w pełni zasłużona sława internetowej świątyni smaków. Tak pokrótce opisują blog WhitePlate.

Jego autorka po sześciu latach pisania, pieczenia i gotowania wydała książkę, która, prócz wspaniałych przepisów, zawiera nutkę poetyckich opisów i zdjęć.

Prezentowane z niezwykłym smakiem słodkości ubrane w elegancką, pastelowa formę graficzną natychmiast pobudzają kubki smakowe, a – co za tym idzie – chęć ich przyrządzenia we własnej kuchni.
White Plate słodkiewino o dużej zawartości cukru naturalnego lub dodanego.. to autorski wybór deserów zdobytych zarówno podczas podróży do Anglii czy Południowego Tyrolu, jak i tych, które zdobyły szczególne uznanie czytelników bloga autorki. Wspomnienia oraz osobiste komentarze sprawiają, że książka staje się swoistym pamiętnikiem kulinarnym.
Eliza Mórawska proponuje uniwersalne receptury na biszkopt, ciasta kruche i drożdżowe, oraz wspaniałe serniki które zawsze się udają.
Przepisy są podzielone według pór roku i zawierają często sezonowe składniki. Co oryginalne, jedną z nich jest miłość.
Bardzo przydatnym dodatkiem jest przelicznik miar i wag.
White Plate – słodkie jest pozycją dwujęzyczną (polsko-angielską). Dzięki temu z pewnością znajdzie wielu odbiorców także poza granicami naszego kraju.

Eliza Mórawska
White Plate – słodkie
Wydawnictwo Dwie Siostry
Warszawa 2012
Cena: 69 zł