Polska pachnie ziołem

Książka Zioła z apteki natury została przygotowana według zasady „dla każdego coś miłego”.

Wielbiciele atlasów botanicznych docenią obszerny indeks ziół polskich, w którym każdą roślinę opisano wraz ze szczegółami zasad uprawy, zbiorów i zastosowania, a dla amatorów medycyny naturalnej pomocna będzie część poświęcona leczniczym właściwościom ziół.

Fot. ArchiwumKsiążka jest zbiorem przepisów na dość popularne dania z ich udziałem. Uwagę zwraca niezwykła zupa na bazie szpinakowo-szczawiowej. Doprawiona jest wszystkimi chyba ziołami rosnącymi w Polsce. Efekt jest bardzo zielony i bardzo aromatyczny! Znajdziemy tu również kilka ciekawych propozycji na nalewki, marynaty, oliwy i octy, w których, co widać na licznych zdjęciach, pływają różne kwiatki i listki z korzyścią dla smaku, zapachu oraz ogólnej prezencji.

Jeśli ktoś nie ufa produktom z drogeryjnych półek, może dzięki poradom zawartym w książce ukręcić sobie w domowym zaciszu krem lub maseczkę ziołową. To nieskomplikowane zajęcie, niewymagające zaangażowania finansowego ani urządzeń innych niż np. poczciwy moździerz. Wielbicielom robótek ręcznych autorzy dedykowali dział pełen instrukcji dotyczących dekoracji domu – wystarczy ich na kilka jesienno-zimowych sezonów spędzonych na suszeniu, klejeniu i pleceniu. Kto zaś z ziołami nie chce się rozstawać, może bez większego wysiłku uprawiać je w przydomowych ogródkach, na balkonach i parapetach.
Polecam szczególnie posiadaczom nadmiaru wolnego czasu i „wyznawcom” slow-life’owego stylu życia.

Zioła z apteki natury
Praca zbiorowa
Grupa Wydawnicza Publicat SA
Poznań 2012
Cena: 44,90