Ponadczasowe trendy

Zmiany w najbliższym otoczeniu są ważne, bo wspomagają przepływ energii, odświeżają. Czasem wystarczy przesunąć szafkę w inny kąt pokoju albo z przepastnych szaf wyciągnąć serwetki, które uszyła prababcia i ułożyć je na komodzie. Do tego zmiana zasłon i świeże kwiaty w wazonie. Od razu lepiej!

Wokół stołu kręci się życie rodzinne, a jego brak w domu (moim zdaniem) wprowadza dziwny niepokój. Dlatego chcąc stworzyć nastrój do świętowania każdego dnia, najprościej zadbać o jego dekorację. Ale gdy otwieramy kolorowe magazyny, spotkamy tam propozycje, których realizacja wymaga dużych nakładów czasu i pieniędzy, a i najlepiej wymiany mebli, aby były trendy jak na studyjnej fotografii. A po co? Wystarczy skorzystać z tego, co mamy w domu i w ogrodzie, aby efekt był zadowalający.

Inspiracji dostarczy nam książka Dekorowanie stołu. Prezentowane w niej pomysły są ponadczasowe. Stanowią podpowiedź, jak wykorzystać przedmioty, które mamy w domu. Autorzy prezentują efektowne przystrojenia na ważne rodzinne wydarzenia, zmieniające się pory roku i święta. Znajdziemy w niej porady, które kolory podkreślą rangę wydarzenia, spis potrzebnych przedmiotów, przepisy na przysmaki dla gości, kilka słów o etykiecie, właściwym nakryciu stołu, doborze kieliszków i składaniu serwetek.

Zachęcam do zapoznania się z tą książką. Niech będzie wspaniałą inspiracją do oryginalnych dekoracji!

Dekorowanie stołu. Inspirujące pomysły na każdą okazję
Klaus Wagener i Karen Meier-Ebert
Warszawa 2012
Wydawnictwo Buchmann
Cena: 24,90 zł