Powstaje Podkarpacka Akademia Wina w Jaśle

Sztandarową ofertą PAW, będzie roczny kurs winiarski, po skończeniu którego każdy z uczestników będzie umiał zarówno, jak poprawnie założyć i prowadzić winnice, ale także jak zrobić dobre winonapój uzyskiwany na drodze całkowitej lub częściowej fer... (...).

Już wkrótce ruszą zajęcia w Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle. To bardzo ambitne przedsięwzięcie „Fundacji Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa GALICJA VITIS”, dobrze wpisuje się w strategię promocji miasta Jasła, pod hasłem „w(inne) klimaty”.

–  Naszymi wykładowcami będą wybitni specjaliści w swoich dziedzinach, fachowcy, praktycy. Program kursu oparty będzie na najlepszych światowych wzorach, a wykładowcami będą najlepsi specjaliści polscy i zagraniczni gwarantujący najwyższy profesjonalizm. Duży nacisk będziemy kłaść na zajęcia praktyczne, warsztaty prowadzone w winnicach, przetwórniach i laboratoriach – informuje Roman Myśliwiec założyciel fundacji Galicja Vitis, główny pomysłodawca i inicjator tego przedsięwzięcia.

Roczny kurs winiarski rozpocznie się w lutym 2015 r., zgodnie z kalendarzem wegetacji roślin, a zakończy rok później egzaminem, podczas którego każdy z uczestników będzie musiał zaprezentować samodzielnie zrobione wino.

Tymczasem, przygotowując się do zorganizowania rocznego kursu, PAW prowadzić będzie weekendowe szkolenia tematyczne. Pierwsze z nich, adresowane do  początkujących winiarzy i osób zainteresowanych winiarstwem, odbędzie się 18-19 października br. Sobota 18 października to także data uroczystej inauguracji działalności Akademii. Trwają prace nad uruchomieniem strony internetowej www.akademiawina.org. Będzie tam można znaleźć opis całej działalności PAW. Warto jedna już teraz zgłosić swój udział w inauguracyjnym szkoleniu na tymczasowy adres: redakcja@naszewinnice.pl

PAW przygotowuje się także do organizacji innych szkoleń m.in. sommelierskich i enoturystycznych, marketingu winiarskiego, oceny i degustacji wina itp.

Fundacja Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa GALICJA VITIS