Próbki zapachów wina

Próbki zapachów wina

 

Nowe zestawy próbek – błędy wina i zapachy whisky!

 

Na ocenę walorów wina składają się wrażenia wzrokowe, smakowe i zapachowe. Dla wielu degustatorów ocena zaczyna się i – dla wielu – kończy właśnie na nosie.

Próbki zapachów wina

Zestawy aromatów znajdziesz tutaj.

Są tacy specjaliści, którzy z bogactwa zapachów unoszących się nad powierzchnią wina potrafią wyczytać niemal wszystko. Czy winonapój uzyskiwany na drodze całkowitej lub częściowej fer... (...) jest stare czy młode, jak długo i w jaki sposób dojrzewało, ile czasu będzie można je jeszcze przechowywać. Stąd tak wielką wagę w szkoleniu adeptów degustacji przywiązuje się właśnie do tego etapu oceny wina.

Problem jednak w tym, że bogactwo zapachów i skojarzeń ludzkich jest niemal nieograniczone. Na każdym winiarskim kursie czy towarzyskich spotkaniach przy winie najczęściej powtarzanym stwierdzeniem jest: „Wiem! Znam ten zapach! Tylko, co to jest…”.

Rozwiązanie problemu jest tylko jedno: wąchać, wąchać i jeszcze raz wąchać. A potem zapamiętywać. Dlatego właśnie wymyślono zestaw podstawowych zapachów, które znajdują się w różnych winach. Od białych do czerwonych, od wytrawnych – po słodkiewino o dużej zawartości cukru naturalnego lub dodanego...  Le Nez du Vin pomoże nam w tym wybornie. W zestawach znajduje się ułatwiający naukę polskojęzyczny przewodnik “Zapachy Wina” autorstwa Jeana Lenoir.