Riesling & Co. – degustacja win niemieckich

Riesling & Co. – degustacja win niemieckich Rieslingi wracają do Warszawy!

Po dwóch latach 21 kwietnia w Warszawie Niemiecki Instytut Wina ponownie zaprasza na spotkanie z niemieckimi winami. To 12 edycja wydarzenia, które od tego roku zmieniło nazwę na Rieslingbiała odmiana winogron uważana za jedną z najlepszych i n... & Co.

W stolikowej degustacji jakościowych win niemieckich weźmie udział ponad 20 producentów. Wśród nich będą winiarze, którzy poszukują możliwości współpracy z polskimi importerami oraz polscy importerzy, którzy przedstawią oferowane przez siebie niemieckie wina.

Polska od kilku lat jest ważnym rynkiem i zalicza się do dziesiątki najważniejszych rynków eksportowych winiarstwa niemieckiego. Eksport win niemieckich do Polski podwoił się w okresie krótszym niż dziesięć lat. Z roku na rok rośnie również średnia cena eksportowanych win, co oznacza wzrost ilości win z wyższej półki cenowej. Średnia cena na litr wina eksportowanego do Polski wyniosła 1,94 euro za litr i w porównaniu z 2020 rokiem wzrosła o ok. 7%.

Degustacja jest skierowana do branży winiarskiej: sommelierów, właścicieli restauracji, sklepów z winami, importerów wina, dziennikarzy i bloggerów winiarskich.

Data: 21.04.2022, godz. 12.00–17.00

Miejsce: Filtracja, Centrum Praskie Koneser, ul. Ząbkowska 31, Warszawa

Link do rejestracji https://app.evenea.pl/event/rieslingandco/

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Czas Wina jest partnerem medialnym wydarzenia