Rodzina górą!

Przedstawiciele E&J Gallonajwiększa rodzinna firma winiarska na świecie (druga to C... Winery oświadczyli, że nie sprzedadzą udziałów firmy ani nie dopuszczą do przekształcenia formy własnościowej przedsiębiorstwa.

Stephanie Gallo, wiceprezes firmy ds. marketingu (i wnuczka legendarnego Ernesto Gallo, założyciela firmy), podczas spotkania z dziennikarzami w Wielkiej Brytanii (która jest największym odbiorcą produktów E&J Gallo) oznajmiła, że firma pozostanie w rodzinie, ponieważ ta forma własności w przemyśle winiarskim jest najkorzystniejsza – daje możliwości wprowadzania innowacji, jest gwarantem rozwoju, stabilności oraz sukcesu.

E&J Gallo Winery – po sprzedaży w styczniu 2011 roku przez wywodzący się z USA koncern Constellation Brands  80 proc. swoich udziałów na rynku australijskim spółce akcyjnej CHAMP z Sydney – w ramach operacji private equity – ponownie została liderem rynku pod względem wielkości produkcji wina, zatrudniając 5000 osób na całym świecie.  Firmą zarządza grupa 16 członków rodziny. Jej przedstawiciele odmówili jednak podania konkretnych danych dotyczących sprzedaży i zysków w 2010 roku, zaznaczając tylko, że oczekują zdecydowanego wzrostu tych parametrów w roku 2011.

Gallo planuje w tym roku kilka kampanii reklamowych w Wielkiej Brytanii, w tym wsparcie sprzedaży Summer Red, wina będącego mieszanką odmian zinfandelczerwona odmiana winogron uprawiana głównie w Stanach Zjed... i pinot noirPinot noir należy do wielkiej rodziny rodziny pinotów i&nb..., oraz będzie zachęcać konsumentów, by pić je schłodzone. Podjęte też będą intensywne działania marketingowe na rzecz różowego merlota z Gallo Family Vineyards i marki Barefoot.

www.justdrinks.com