Samo życie

Po uratowaniu 33 chilijskich górników w Wielkiej Brytanii wzrosła sprzedaż win z Chile.

rmarket Waitrose donosi, że sprzedaż białych win poprawiła się w stosunku do zeszłego roku o 23%, a czerwonych o 5%.
Pozostałe sieci sprzedaży – Asda, Oddbins – największy wzrost odnotowały w drugiej połowie października. Przy czym Oddbins prorokuje, że to dopiero początek bumu na chilijskie wina. Tesco też nie zasypia gruszek w popiele – i dodało wina z Chile do swej mailowej gazetki promocyjnej wysyłanej do klientów.
Od lipca wzrost w skali całego kraju wynosi ok. 12% i dotyczy zarówno sieci sprzedaży, niezależnych sprzedawców i bezpośrednich zakupów od producentów.
A tak na marginesie – chilijski gigant Concha y Toro połączył swe siły z Manchester United i zaprosił 33 ocalonych górników na mecz Premier League na Old Trafford w 2011r. Zaproszenie przyszło po tym, gdy szef Manchesteru, Sir Alex Ferguson, spotkał się z chilijskim prezydentem, Sebastianem Piñerą. A potem Concha y Toro została oficjalnym winiarskim partnerem klubu.
Ciekawe tylko, gdzie w tych biznesach i zależnościach podziali się górnicy…

Supermarket Waitrose donosi, że sprzedaż białych win poprawiła się w stosunku do zeszłego roku o 23%, a czerwonych o 5%.vPozostałe sieci sprzedaży – Asda, Oddbins – największy wzrost odnotowały w drugiej połowie października. Przy czym Oddbins prorokuje, że to dopiero początek bumu na chilijskie wina. Tesco też nie zasypia gruszek w popiele – i dodało wina z Chile do swej mailowej gazetki promocyjnej wysyłanej do klientów.
Od lipca wzrost w skali całego kraju wynosi ok. 12% i dotyczy zarówno sieci sprzedaży, niezależnych sprzedawców i bezpośrednich zakupów od producentów.

A tak na marginesie – chilijski gigant Concha y Toro połączył swe siły z Manchester United i zaprosił 33 ocalonych górników na mecz Premier League na Old Trafford w 2011r. Zaproszenie przyszło po tym, gdy szef Manchesteru, Sir Alex Ferguson, spotkał się z chilijskim prezydentem, Sebastianem Piñerą. A potem Concha y Toro została oficjalnym winiarskim partnerem klubu. Ciekawe tylko, gdzie w tych biznesach i zależnościach podziali się górnicy…