Skuteczna sprzedaż wina

Szkolenie na ten temat odbędzie się podczas 19. Międzynarodowych Targów Gastronomicznych EuroGastro, które rozpoczną się już 25 marca.

Targi EuroGastro potrwają do piątku 27 marca br. i będą doskonałą okazją do zapoznania się z nowościami oraz trendami rynkowymi, a także możliwością pozyskania specjalistycznej wiedzy niezbędnej do prowadzenia rentownego biznesu gastronomicznego.

Skuteczna sprzedaż wina

Organizatorzy targów zapraszają na dwa spotkania dotyczące wina. Pierwszym z nich będzie bezpłatne seminarium pt. „Jak podnieść sprzedaż wina dzięki szkoleniu i motywacji kadry kelnerskiej”. Przedstawione na nim zostaną sposoby rozwoju kadry kelnerskiej w zakresie win, narzędzia badania i wzmacniania motywacji kadry kelnerskiej nakierowane na wzrost sprzedaży tego trunku w restauracji, a wszystko będzie poparte przykładami. Seminarium odbędzie się pierwszego dnia targów. Drugiego i trzeciego dnia EuroGastro odbędzie się z kolei odpłatny kurs wiedzy o winie, którego ukończenie daje możliwość zdobycia Międzynarodowego Certyfikatu Wiedzy Winiarskiej WSET.

Planowanie kluczem do sukcesu

Uczestnicy szkolenia pt. „Wyeliminować porażkę, czyli o skutecznym zarządzaniu restauracją” będą mogli zdobyć wiedzę o efektywnym planowaniu menu w restauracji (Menu Engineering) i programów motywacyjnych dla obsługi. Powyższe zagadnienia to sposoby na podniesienie sprzedaży, jak i wprowadzenie procesów kontrolnych w restauracji w zakresie finansów czy jakości. 
Organizatorem spotkania jest Akademia Restauratora, sekcja szkoleniowa powołana przy czasopiśmie branżowym „Restauracja”. Szkolenie odbędzie się pierwszego dnia targów w godzinach 11:00-14:00. Koszt udziału to 199 zł netto.

Rentowność w cenie

Organizatorzy seminarium pt. „Prowadź dochodowy biznes, a nie tylko restaurację!” z platformy gastronomicznej Papaja.pl zaprezentują z kolei proste sposoby na osiągnięcie wysokiego zysku w restauracji i podwyższenie obrotów. Wskażą również główne błędy i zagrożenia fiskalne, z jakimi często mierzą się restauratorzy. Prowadzący zaproponują także rozwiązania, których zastosowanie pozwoli lokalom gastronomicznym wyjść z kryzysu. Uczestnicy dowiedzą się jak wprowadzić system prowizyjny, który podwyższy obroty, a jednocześnie ograniczy nadużycia. 
Spotkanie odbędzie się również pierwszego dnia targów w godzinach 14.30-16.00. Wstęp na szkolenie jest bezpłatny, wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsca.

Eksperci z firm Profis i Projekt Hotel zaprezentują możliwości finansowania rozwoju branży gastronomicznej w Polsce w perspektywie 2014-2010, w tym m.in. finansowanie inwestycji w efektywność energetyczną. Wskażą oni różnice w regionalnych programach operacyjnych województw i przybliżą opcje finansowania szkoleń i doradztwa z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój czy szkoleń specjalistycznych oferowanych przez Projekt Hotel. 
Prezentacja odbędzie się drugiego dnia Targów EuroGastro, w godzinach 9:00-13:00.

Skuteczne metody promocji w sieci

W czasie konferencji marketingowej pt. „Krytyka kulinarna on-line, czyli jak zarządzać informacją o restauracji w Internecie” prelegenci przedstawią metody przyciągania klientów do lokali gastronomicznych. Omówione zostaną także narzędzia, którymi fachowcy powinny się swobodnie posługiwać w zakresie online marketingu. Będzie więc mowa o content marketingu, obecności na portalach i w mediach społecznościowych, blogach oraz sprzedaży i rezerwacjach online. 
Konferencja odbędzie się drugiego dnia targów w godz. 13.30-17.00. Wstęp jest płatny i wynosi 155 zł netto. Organizatorami spotkania są magazyn Food Service oraz Agnieszka Małkiewicz HoReCa Communications.

Sposób na pozyskanie klienta

Bezpłatne szkolenie pt. „Brak klientów w restauracji – czy mam na to wpływ?” ułatwi analizę przyczyn i pokaże sposoby na przezwyciężenie jednego z głównych problemów, tj. braku klientów, z czym często borykają się właściciele i managerowie restauracji. 
Szkolenie zaplanowane jest na trzeci dzień targów w godzinach 11.00-13.30. Organizatorem jest firma AF Media, właściciel serwisu GdzieZjesc.info®.

Magazyn „Czas Wina”, patron medialny targów, zaprasza zaś do odwiedzenia stoiska C14a!

UWAGA!

Szkolenia odbywają się na terenie Targów EuroGastro, na które obowiązuje oddzielna rejestracja. Dla przedstawicieli branży, którzy zarejestrują się przez Internet, przewidziana jest 50% zniżka na bilet wstępu na Targi EuroGastro. Więcej informacji na www.eurogastro.com.pl.