Słodkie abecadło

Macie ochotę na powrót do lat dzieciństwa? Do słodkich godzin spędzonych w kuchni? Ja zawsze, a zwłaszcza wtedy gdy ze swoimi pociechami przygotowuję kolejną porcję słodkich wypieków.

Teraz pretekst do wspomnień i wspólnej zabawy w kuchni mam jeszcze większy. Dostałam książkę Alfabet ciast Zofii Różyckiej wydany w niezwykle zabawnej formie. Można by rzec, że to nie książka, a swego rodzaju pamiętnik, notatnik zawierający prócz przepisów, luźne notatki. Wiele zabawnych rysunków i czcionka imitująca odręczne pismo sprawia, że za jej pośrednictwem czuję się znów jak mała dziewczynka. Uśmiech mimowolnie pojawia się na twarzy, a oczy błyszczą wyłapując co zabawniejsze grafiki.

Alfabet ciast to zbiór oryginalnych a jednocześnie bardzo prostych przepisów na słodkiewino o dużej zawartości cukru naturalnego lub dodanego.. i słodko-wytrawne desery. Widać, że tę publikację tworzyła artystka nie tylko od pysznych domowych wypieków ale i subtelnych grafik. Z książki korzysta się wyśmienicie, a ślicznie skadrowane i apetycznie wystylizowane zdjęcia sprawiają, że chcę się piec od razu.

Jeśli macie frajdę z przygotowywaniem domowych wypieków to ta książka jest właśnie dla Was.

Alfabet ciast

Zofia Różycka

Dwie Siostry, Warszawa 2015

Cena 34,90 zł