Kellergasse

   

  (aut., niem.) uliczka piwniczna. Uliczka w każdej niewielkiej miejscowości winiarskiej, gdzie ciągną
  się – najczęściej tych samych lub podobnych kształtów, ulokowane po jednej lub obu stronach ulicy – piwnice do składowania win. Ich charakterystyczne kształty o spadzistych dachach, szerokich drewnianych odrzwiach, wbudowane w zbocza spotkać można najczęściej w Dolnej Austrii i Burgenlandzie, gdzie niektóre z nich wybudowane często przed ponad 100 laty wykorzystywane są do dziś. Identyczne piwnice znajdują się w całych winiarskich Węgrzech i ogólnie w krajach byłej monarchii austro-węgierskiej. Dziś ich funkcja powoli ulega zmianie. Są często wynajmowane przez mieszczuchów do składowania zakupionych przez nich win i urządzania tam małych przyjęć.

  (aut., niem.) uliczka piwniczna. Uliczka w każdej niewielkiej miejscowości winiarskiej, gdzie ciągną się – najczęściej tych samych lub podobnych kształtów, ulokowane po jednej lub obu stronach ulicy – piwnice do składowania win.

   

  Ich charakterystyczne kształty o spadzistych dachach, szerokich drewnianych odrzwiach, wbudowane w zbocza spotkać można najczęściej w Dolnej Austrii i Burgenlandzie, gdzie niektóre z nich wybudowane często przed ponad 100 laty wykorzystywane są do dziś. Identyczne piwnice znajdują się w całych winiarskich Węgrzech i ogólnie w krajach byłej monarchii austro-węgierskiej. Dziś ich funkcja powoli ulega zmianie. Są często wynajmowane przez mieszczuchów do składowania zakupionych przez nich win i urządzania tam małych przyjęć.