Smacznie i kolorowo

Jeśli szukacie ciekawych, łatwych i szybkich do przygotowywania pomysłów na przekąskę do pracy, szkoły lub na piknik to ta książka jest dla Was. Pełno w niej kolorowych, a zarazem  smacznych posiłków – warzywnych i z mięsem, delikatnych i pikantnych, słodkich i słonych,  które można zjeść poza domem.

Propozycje zebrała Grażyna Bober-Bruijn, autorka bestsellerowej książki Pyszne bez glutenu, w swej najnowszej publikacji Pyszne do pudełka.

Zbiór to fenomenalny. Pełen nut kuchni azjatyckiej i arabskiej z naciskiem na posiłki z jajkiem, kaszą, nasionami i aromatycznymi przyprawami, często dosmaczanych sosem  sojowym. Znajdziecie w niej propozycje wykorzystania „resztek” z obiadu czy kolacji oraz tego, co zazwyczaj i tak jest pod ręką. Prócz pożywnych sałatek i kanapek autorka proponuje też energetyczne zupy oraz kilka odsłon koreańskiego kimchi i tureckiego kisir. Mnie najbardziej zainteresowały przepisy na pasty do chleba, łasuchom polecam obszerny dział poświęcony słodkim i słonym wypiekom bogatym w owoce i ziarna.  

Każdy z przepisów opatrzony jest komentarzem autorki co sprawia, że od razu chce się przyrządzać zaproponowane dania. Mimo, że lubię oglądać doskonale wystylizowane zdjęcia potraw, to te „nie idealne” zamieszczone w Pyszne do pudełka dają poczucie „domowości” przekąsek. Czasami gotując według przepisów mam wrażenie, że wykonane przeze mnie danie jest zupełnie inne, niż to przedstawione na fotografii. W tym przypadku nie ma mowy o podobnym odczuciu, gdyż potrawy wyglądają tak samo, jak te sfotografowane przez autorkę.  Naprawdę polecam!

Pyszne do pudełka
Grażyna Bober-Bruijn
Wydawnictwo Muza
Warszawa 2015