Spa w domowym zaciszu

Od dawna śledzę poczynania autorki bloga ziolowyzakatek.com.pl. Jest to miejsce pełne pomysłów na przetwory, potrawy i kosmetyki, które możemy sami wykonać w domu.

Wyróżnia się propozycjami wykorzystania na co dzień ziół i kwiatów, które spotkać możemy na łące, a niekiedy nawet na osiedlowym trawniku. Każda z roślin zostaje zawsze szczegółowo i – co bardzo cenne – rzetelnie opisana. Klaudyna Hebda podaje wiele ciekawostek na ich temat. Choć nie znam autorki osobiście, myślę, że jest perfekcjonistką. Dba o każdy szczegół przekazywanej informacji.

Po lekturze bloga miło było mi zapoznać się z wersją drukowaną jej pierwszej książki Ziołowy Zakątek. Kosmetyki, które zrobisz w domu. Przepięknie wydane domowe compendium wiedzy i kopalnia propozycji tworzenia własnych kosmetyków. Znaleźć w niej można propozycje olejków, maseł kosmetycznych, maści, kremów, a to dopiero początek. Bo autorka zadbała o całą gamę naturalnych kosmetyków tak, aby każdy w zależności od upodobań i rodzaju skóry znalazł coś dla siebie. W zasadzie najtrudniejsze do wykonania wydaje się być mydło. Tu jednym ze składników to wodorotlenek, więc potrzebna jest doza ostrożności w jego przygotowywaniu.

Wszystkie propozycje opatrzone radami, podpowiedziami uwagami, co mogłoby pójść nie tak. A dla chwili wytchnienia felietony autorki.

Zabawne jest to, że gdy czytam kolejne propozycje i nabieram chęci ich wykonania, znajduję odpowiedzi na pojawiające się wątpliwości i pytania. Nawet gdzie kupić nietypowy składnik kosmetyku.

Jedno jest pewne: przygotowanie domowych kosmetyków to ekonomiczny i bardzo zdrowy sposób pielęgnacji, ale również chwila tylko dla siebie, na relaks i aromatoterapię. Jestem pewna, że ta książka pomoże w zorganizowaniu domowego spa. Wyjątkowego, aromatycznego, naturalnego, bez zbędnej chemii.

Mam nadzieję, że odniesie sprzedażowy sukces i pozwoli autorce na wydanie kolejnej pozycji pełnej wspaniałych własnychzdjęć.

Ziołowy Zakątek. Kosmetyki, które zrobisz w domu

Klaudyna Hebda
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Cena: 64,90 zł