Srebrna Góra w oczekiwaniu na wiosnę

Winnica Srebrna Góra swoje pierwsze butelkityp butelek o różnym kształcie, pojemności i kolorze, pr... z winami wypuści na rynek w tym roku. Ciekawi miejsca i win zrobiliśmy wiosenny – z nazwy — redakcyjny nalot na tę niezwykle pięknie położoną winnicę.

Spróbowaliśmy świeżych, nie do końca jeszcze „zrobionych”, win z rocznika 2012. Próbki nastrajają bardzo optymistycznie! Niektóre z win już teraz robią wrażenie, a plany na przyszłość Agnieszki Wyrobek-Rousseau – głównego enologa winnicy – i Mirosława Jaxy Kwiatkowskiego – współwłaściciela Srebrnej Góry — są imponujące. Na wina ze Srebrnej Góry będziemy więc czekać z niecierpliwością.

Na razie można podziwiać położenie i zabytkową infrastrukturę winiarni, która mieści się w zabudowaniach Klasztoru Ojców Kamedułów pod Krakowem.  Na teren klasztoru wstęp (z wyjątkiem kilku dni w ciągu roku) mają tylko mężczyźni. Żeby Agnieszka mogła prowadzić prace na terenie winiarni, właściciele musieli starać się o specjalne pozwolenia na jej wizyty! Teraz budynki i dziedziniec winiarni są już zwolnione z zakazu wstępu dla pań – równouprawnienie wdarło się w średniowieczne mury.
A widok ze stoków winnicy na zakole Wisły w dole i zarys Tatr w tle uznaliśmy za jeden z najpiękniejszych winiarskich widoków nie tylko w Polsce!

Na razie można podziwiać widoki i zabytkową infrastrukturę winiarni, która mieści się w zabudowaniach Klasztoru Ojców Kamedułów pod Krakowem. Na teren klasztoru wstęp (z wyjątkiem kilku dni w ciągu roku) mają tylko mężczyźni. Żeby Agnieszka mogła prowadzić prace na terenie winiarni, właściciele musieli postarać się o specjalne pozwolenia na jej wizyty! Teraz budynki i dziedziniec winiarni są już zwolnione z zakazu wstępu dla pań – równouprawnienie wdarło się w średniowieczne mury. A widok ze stoków winnicy na zakole Wisły i zarys Tatr w tle uznaliśmy za jeden z najpiękniejszych winiarskich widoków w Polsce. I nie tylko!